nechapu svoje pocity a sebe

dobre rano/dobry vecer, poslednich par let nevim, co mam delat. z niceho nic mi naprosta kravina zpusobi to, ze se nastvu, rozbrecim, pricemz brek vyvola vetsinou zachvat place. a pak mi muj mozek zacne rikat, jak nejsem toxicky clovek, jak si tu nezaslouzim byt, jaka jsem pritez pro vsechny, jak jsem nesmyslna... vubec se uz nechapu a nevim, co s tim... dojit za psychologem? prosim, pomozte mi, moje emoce me pomalu, ale jiste nici. dekuji.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vzhledem k tomu, že vás obtíže trápí již dlouhou dobu, zdá se mi návštěva psychologa či psychoterapeuta jako dobrý nápad. Pravděpodobně by vám pomohl se vyznat v příčinách a souvislostech těchto pocitů i v hledání cest ke změně. Přeji hodně štěstí.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Popisujete, že prožíváte výrazné výkyvy nálady. Vzhledem k tomu, že trvají už několik let, nebude se asi jednat o nějaký momentální psychický výkyv, který by byl způsoben třeba nějakou životní změnou nebo aktuálním stresem. Zmiňujete také negativní pocity vůči sobě, týkající se Vaší hodnoty, sebevnímání. Já ze své vlastní zkušenosti vím, že mi emoce nejvíc lítají ve chvíli, kdy jsem nějak přetížená, unavená a celkově nespokojená se svým životem jako takovým. Pokud delší čas čelím nějakým nepříznivým situacím, moje psychické síly se postupně vyčerpávají a emoce mi začnou také skákat nahoru a dolů. Často pak cítím hněv, který je pak následně vystřídaný pocity úzkosti, bezmoci a výčitek. Velmi mi pomohla dlouhodobá psychoterapie. Zde mám možnost dívat se na svůj život z odstupu, uvědomit si, co ve svém životě chci a co nechci a učím se s tím také něco dělat. Konzultaci s psychologem bych Vám tedy ze své zkušenosti mohla jen doporučit. Výkyvy emocí totiž nejen ničí kvalitu života člověka samotného, ale i jeho vztahy k lidem v jeho okolí. Přeji vše dobré.


Zpět na seznam