nechtěné těhotenství

Dobrý den, mám takový problém ,ze kterého se denodenně stresuji. Mám přítelkyní,jsme již spolu 9.měsícem.Nedávno jsme měli pohlavní styk,nebereme žádnou ochranu.Mám jen obavy aby nebyla v tom,když jsem zjistil,že zatím menstruaci nedostala a měla už přijít.Přítelkyně říkala že mi důvěřuje,ale dítě by zatím nechtěla,prej by se zbláznila.Mám strach že začne dovádět že mě opustí a na potrat by již nechtěla,jen se bojím že si to nechá a mě opustí.Jí je 30.Děkuji za případnou odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, přijde mi, že v tuto chvíli by bylo dobré najít způsob, který by vám pomohl vyčkat do doby, než bude vědět víc. Tomu pravděpodobně nepomohou hororové scénáře, co by se mohlo stát kdyby.. Zklidnění naopak může pomoc uvážlivé promyšlení toho, jaké jsou při různých variantách vývoje možnosti a jejich prodiskutování s partnerkou, případně s některým z dalších blízkých lidí. Vážnější rozhodování bych však doporučil nechat na dobu až bude jasněji a činit ho rozvážně. Někdy a pro někoho může být naopak vhodnou strategií odsunutí veškerých úvah do doby, kdy bude situace jasná. V tomto případě by pak bylo potřeba hledat způsoby, jak zneklidňující myšlenky zastavovat a zaměstnávat hlavu něčím jiným – soustředěnou manuální prací, cvičením, četbou, hudbou apod. Přeji ať se vám tuto obtížnou situaci podaří úspěšně zvládnout.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za dotaz do naší poradny. Předpokládám, že v současné době řešíte spoustu "co a kdyby" a v době, kdy budete číst tuto odpověď, což je o týden později, už budete vědět, zda Vaše přítelkyně je či není těhotná. Zkuste se k v klidu zamyslet, co by pro Vás tato varianta znamenala. Dejte si čas a popřemýšlejte nad tím, co v budoucnu chcete a jak si představujete vývoj Vašeho vztahu s přítelkyní. Nevíte, jak zareaguje ona, pokud bude těhotenský test pozitivní. Jako žena mohu říci, že tato skutečnost otočí všechno, co žena doposud zažila, o 180° a začne dosavadní život hodnotit podle jiných měřítek. Doporučila bych Vám, abyste hodně komunikoval s přítelkyní a popovídal si s ní, jak si představujete společnou budoucnost, ať už test dopadne jakkoli. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam