nedotaz

Úřednice z úřadu práce mě psychickým nátlakem dokopala k psychiatrovi. Tak jsem se nechal vyšetřit, ale mám z toho hovno. Samozřejmě úřednice má radost z toho, že mě mohla ublížit, ale já osobně z toho nemám vůbec nic. Vlastně právě naopak to mělo trvalý negativní dopad, který už nelze vrátit zpět. Přínosy vůbec žádné. Vlastně to není dotaz, ale potřeboval jsem si postěžovat. Doufám, že úřednice nebude za chudáčka a já nebudu ten špatný. Správně jsem měl úřednici vyfuckovat a nikam nejít, jenže já jsem se celý život učil držet hubu a krok. Svět je na hovno. Kdyby nikdy žádný svět nebyl, bylo by to dobré.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rozumím z Vašeho dotazu, že jste se nechal přesvědčit k návštěvě psychiatra, která nebyla z Vašeho pohledu opodstatněná a nic Vám nepřinesla. Zlobíte se, že jste se do vyšetření nechal dotlačit. Bohužel z toho, co píšete, není jasné, jaké důvody k návštěvě vedly, jaké důvody měla pracovnice úřadu práce na Vás naléhat ani jaké negativní dopady vyšetření přineslo, tudíž nemohu dost dobře na Vás dotaz reagovat. Mrzí mne, že je Vaše nálada z toho celkově špatná. A že díky tomu pohlížíte na celý svět tak, že nestojí za nic. Měla bych tendenci podpořit Vás v tom, pokusit se nalézt alespoň nějakou pozitivní věc na celé stiuaci, podobně jako ze své osobní zkušenosti popisuje naše peer poradkyně. Pokud byste do budoucna o nějaké pomoci pro sebe uvažoval, je možné obrátit se anonymně na linku důvěry, osobně pak na krizová centra či telefonní linky s nimi spojené, anebo na psychologa či psychoterapeuta, pokud byste chtěl nějaké obtíže řešit systematicky. Držím Vám palce, ať se máte lépe.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, z vašeho popisu jsem úplně nepochopila, jak vám vyšetření u psychiatra ublížilo, ani proč vám ho doporučila úřednice. Mám osobní zkušenost s psychickými potížemi a jak hovory s psychiatrem, tak s psychoterapeutkou mi velmi pomohly. Ale je pravda, že jsem měla štěstí na odborníky, ke kterým jsem mohla mít důvěru a spolehnout se na to, že cokoli mi říkají a doporučují, myslí pro moje dobro. Proto bych vám přála, abyste pro své potíže (jakkoli jsou velké nebo malé) hledal pomoc dál. Dá se jich zbavit nebo je aspoň podstatně zmírnit, ale já bych to sama bez vedení byla nedokázala. Díky pomoci jsem dokázala znovu vidět krásu světa, i když vidím i mnoho špatného, co v něm samozřejmě také je. Ale pro můj spokojenější život jsem si vybrala zaměřovat svoji pozornost na to lepší, případně jen na věci, které mohu změnit. Moc vám držím palce, ať se doberete dobré pomoci a je vám lépe.


Zpět na seznam