Neteř mě pomlouva kde může a manželovi vodí holky

Dobrý den, není to úplně jednoduché,ale už nevím kam jít. Manžel má neteř,která je tedy podobné stará jako já.Manzelovi je 36 mě 35 a máme dvě děti a myslím i spokojené manželství. Neteři je 30 má dítě,které je ve střídavé péči. Proto má na sebe i víc času než já. Bydlíme v jednom domě se zahradou a čas od času v létě na zahradě pozveme pár přátel a tak si pokecáme. Nikdy jsme nic netušila ani nedělala ze sebe historku.Ale občas jsem tak v rozhovoru zaslechla.Ja je rozvědku, ble, lesba. Tehdá se tady v domě rozešel pár a ona řekla jak je to nespravedliví že zrovna ona a že lesba je v klidu.Jednoho večera aniž by si toho nějak rapidně všímala dovedla neteř kamarádku hubenou holku.Cely den se tam nakrucovala a pak večer holky na mě XXX pojď k nám a ona stouchla do ty yyy a ona vyrazila za manželem a vyzvalaho ke styku. On ji prý odmítl s tím že ma mě.Cely večer byl v pohodě ale od té doby ji úplně nenávidí.Nechape jak je možný že chce sem přijít znova a se mnou se normálně bavit jako nic...nakonec slyš od neteře jak říká mno on je takový čudla asi na to moc není... Pak situace má kamarádku Lesbu a ta po mě pořád jede.drzi mě za ruku a říká mi klučičím jménem...prostě ubohý..nejsem lesba !!!! Přijde mi že se se mnou z okolí moc lidí nebaví a dneska si myslím že ta moje neteř mě pomlouva kde může a snaží se mě s manželem rozvest... Ja jsem úplně v pohodě a spokojena,ale ona je blázen... Spíš nevím jak s ní dál, aby toho nechala.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, děkuji za důvěru, se kterou se na naši poradnu obracíte. Několikrát jsem si velmi pozorně pročetla Váš dotaz a bohužel musím říct, že si nejsem jistá, jestli Vám úplně dobře rozumím. Mrzí mne, že máte tolik něpříjemné zážitky s neteří a popravdě nemám dostatek informací k tomu, abych mohla odhadnout, co ji k takovému chování vede. Z toho, co píšete, mám ale dojem, že Váš manžel stojí na Vaší straně, což mi přijde podstatné. A že byste mohla čerpat od něj v této situaci podporu, promluvit s ním otěvřeně o tom, co Vás trápí a poradit se s ním, jak se zachovat. Pokud budete dva na stejné vlně, pak by mohlo být celé jednání snazší. Můžete si definovat, co Vám na jejím chování vadí a co byste chtěli jinak, abyste mohli společně dlouhodobě fungovat v jednom domě. Můžete se poté s manželem domluvit, kdo z vás s neteří promluví a co konkrétně jí řekne. Někdy je dobré si jasné body napsat na papír, člověk pak snadněji zůstává u obsahu a nenechá se strhnout tolik emocemi. Je možné, že neteř celou situaci vnímá jinak, možná by bylo dobré vyslechnout také její verzi. Určitě je možné zatelefonovat na některou z krizových linek anebo linku důvěry, kde můžete probrat konkrétní situaci, se kterou budete chtít poradit. Pracovník na lince Vás může provést tím, co konkrétně můžete říci anebo dělat v daných chvílích, které se Vás tolik dotýkají a jsou nepříjemné. Ještě mne napadá, a nemusí to být vůbec Váš případ, že někdy máme jako lidé tendenci více si jednání druhých vztahovat na sebe, idkyž ne vše musí s námi nutně souviset, navíc, když už máme na někoho upřenou pozornost. V tomto by Vás mohl uklidnit manžel, pokud on nějaké situace například vnímá jinak. Držím Vám moc palce a přeji hodně štěstí.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Vaši situaci, tak jak ji líčíte, vnímám jako velikou nepohodu tam, kde by mělo být Vaše útočiště. Napadá mě, zda by bylo možné omezit kontakt s neteří? Promluvit si s ní z očí do očí? Píšete, že Vás její kamarádka chytá za ruku. Při jaké je to příležitosti? Jak zařídit, abyste nebyla v její blízkosti? Jako nejdůležitější se mi zdá Váš vztah s manželem. Pokud stojíte při sobě a oba cítíte k neteři to samé, můžete se podržet navzájem. Na tom bych stavěla. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam