Neviem ako ďalej.

Dobrý den.milujem strašně jednu ženu a viem ze ona mna nie.co je horsie jeto žena mojho synovca.som a nimi v jednom bytě a on ju stále týrá. Je to úplně obyčejná ale pre mna neuvěřitelná bytost.stačí ue sa jej dotknem tak mám zimomriavky.neviem jej to povedat lebo viem ze ma odmietne.a nejhorsie je to ue niesom schopný mat sex.jej partner je fetak marihuany a ona da len trapy.a mně to velmi boli.prosím co mám robiť.som starší 45 ona ma 28.urobil bi som cokolvek.je tak krasna a tak dobrá.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, připadá mi že řešíte nejméně 3 problémy v jednom a ke každému z nich je možné přistupovat řadou různých způsobů. Za 1. problém považuji "nešťastné", nevyřčené a vy předpokládáte že i neopětované zamilování. Za 2. problém to, že máte pocit, že někdo někoho dalšího svým chováním trápí - váš synovec svou partnerku (a navíc zjevně nesouhlasíte s jeho užíváním marihuany). 3. problém je konflikt rolí, čímž se vše ještě více "zašmodrchá". Nejen, že jste v příbuzenském vztahu s dalším protagonistou, navíc sdílíte společný byt. Možná by vám pomohlo promyslet (či použít dřívější zkušenosti), jak byste postupoval v případě 1. a 2. problému, pokud by se týkal lidí s kterými nejste příbuzný a /nebo s kterými nebydlíte. Pokud dospěte k nějakým možnostem, můžete promyslet, zda a jak celou situaci mění kolize rolí. Rozdělit problém na menší celky a využít předchozích zkušeností, může být často přínosem. Pokud to nebude stačit, je možné k rozhodování získat (a přibrat jako poradní hlas) i další názory - např. rozhovorem s dalšími lidmi na téma, "co by na tomto místě dělali". Pravděpodobně z toho nevyplyne "co byste měl dělat", ale při troše zájmu zjistíte, na základě čeho a jak by se rozhodovali. Pokud ani to nepomůže, můžete využít i názor odborníka - například pracovníka linky důvěry či psychoterapeuta. Nicméně konečné rozhodnutí musí i tak být vaše a musíte být schopen si za ním stát. Přeji hodně štěstí.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu, v jak složité situaci se nacházíte. Sama jsem se jednou zamilovala do partnera své dobré kamarádky. Bylo to velmi intenzivní, a myslela jsem, že velmi vážné. Ten muž se s kamarádkou rozešel, my jsme navázali vztah, ale nedopadlo to dobře. Kamarádka byla zoufalá a náš nový partnerský vztah dlouho nevydržel. Nešťastní jsme byli vlastně všichni a já se zařekla, že už nikdy nic podobného neudělám. Podle mého názoru i zkušenosti není obvykle dobré vstupovat a zasahovat do jiných partnerských vztahů. U Vás je situace ještě komplikovanější tím, že se jedná o rodinu a bydlíte ve stejném bytě. Na Vašem místě bych uvažovala o změně bydliště, pokud je to možné, a co se týče žen, myslím, že by bylo dobré zkusit zaměřit pozornost jiným směrem. Také by Vám možná pomohlo vyhledat odbornou podporu psychologa/psychoterapeuta a zkusit udělat něco proto, aby žena Vašeho synovce netrpěla jeho týráním. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam