Nevím co mám dal dělat,mám pocit ze cokoli udělám je špatne

Dobry den.Mam přítele, který je nevyspitatelny ze začátku to šlo,máme spolu již 4letou dceru a mám 3dcery z 1.manz.Loni jsem byla v tíživé situaci, přítel odjel, nechal mě a děti bez pomoci ja nezvladala platit najem jelikož jsem ještě byla s malou na MDa do školky ji vzali až 3mes.na to tak jsem musela opustit byt jít k máme a holky k otci. Od té doby je to pořad horší. Přítel i než odjel a i teď co se vrátil nevydrží v žádné práci, vždy ma důvod proč odejít a nezajima ho ze je nutno platit najem jidlo a nechá se živit.Hodně pije kouři marihuanu a v cizině i začal s drogama..Konečně jsem našetřila na byt a chtěla jsem holky k sobě ale on si stále hledá důvody proč jsou špatne uraži a ponizuje je i mě je agresivní když vypije nemá problem mě i napadnout a zakázal holkam ke mě chodit i když jsem se jich zastala už ke me kvůli nemu moc nechtějí,dokud je tady on, ale on nechce odejít..Očkuje i malou proti holkam a kolikrat i mě a i když má sestry hodně rada strach z otce je silnější a boji se za nimi jít aby se nezlobil. Už jsem i premyslela o ukončení zivota. Vím ze to není řešení a hlavně kvůli holkam bych to neudělala ale cítím na sobě ze tuto situaci bez pomoci či nejake rady už nedám sama. To je jen stručný popis situace..Mám pocit ze už na mě dopadla deprese..Stále se mi chce brecet nic se mi nechce a mám pocit rezignace. Mama rika bůh ti naloží tolik kolik uneses, ale ja už tu tíhu vážně nemuzu unést..Dekuji předem za radu
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vaše situace je obtížná a je na místě hledat způsoby, jak zajistit vhodné podmínky a bezpečí nejen pro vás, ale i vaše děti. Pokud to nedokážete sama s pomocí svých blízkých (zdá se mi, že jste již vyvinula velkou snahu si poradit), je zcela v pořádku, abyste se obrátila na některou z organizací které se zabývají domácím násilím a podporou ohrožených matek (napříkald Bílý kruh bezpečí - www.bkb.cz ). Tam vám poradí jak postupovat v praktických věcech (možnosti právní ochrany, nouzové ubytování atd.), mohou vám být psychickou podporou, i poradit či zprostředkovat další odbornou pomoc - například psychologickou či psychiatrickou. Řadu infomací je od nich možno získat i telefonicky a anonymně. Předpokládám, že váš psychický stav se odvíjí od velmi obtížné životní situace, proto ho nelze řešit izolovaně - tedy bez změny v oblasti každodenního života. V případě akutního ohrožení či násilí na vás či dětech by bylo vhodné se obrátit na policii. Držím vám palce!
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Když si pročítám váš dotaz, tak si říkám, že je toho na vás moc a kladu si otázku, kolik toho ještě dokážete a jste ochotna unést. Představuji si scénář - v momentě, kdy bude přítel pryč, prostě vyhodit jeho věci, vyměnit fabku, zamknout. Podle toho, co píšete, je to váš byt, nebo s vámi je podepsaná nájemní smlouva. Brát drogy je vlastně hrozně fajn, když má teplo domova. Na druhou stranu, chápu, že to pro vás není snadné. Máte společnou dceru. Můžete se obávat jeho agrese, nebo naopak, že mu ublížíte. To, co říká maminka, není úplně můj názor, ač chodívám do kostela, nebo možná i proto, moc dobře vím, že občas někdo neunese životní nálož. Tolik zhruba. Samozřejmě, že to, že přítel má sklony brát drogy, může mít podstatu v tom, že se necítí psychicky dobře, může mít i psychózu, kterou si "poléčuje" sám. Kdyby neodmítl pomoc on, nevadilo by, ale tady jde v první řadě o vás, o to, že jej nedokážete změnit a máte zodpovědnost za nezletilé děti.


Zpět na seznam