nevím co se děje

Ahoj, zrovna tohle pisu s hrozne divnym pocitem, mam pocit ze je kolem me vsechno pomale a ja jsem oproti tomu hrozne rychla i kdyz vlastne zpomalena, deje se mi to celkem casto a nesnasim ten pocit, nedokazu to ukocirovat, prijde to vzdycky znicehonic a nevim co s tim.....
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho co píšete si nedokáži udělat přesnější představu. Stavy, kdy je určitým způsobem pozměněno vnímání - například času a rychlosti - se mohou za určitých okolností vyskytnout skorou u každého. Někdy bývají spojeny s tělesnými faktory (aktuální tělesný stav, únava, výživa..) jindy spíše s psychickými (napětí, úzkost). Mnohdy nemusí jít ani o psychický problém či poruchu. To záleží na celkovém kontextu a míře. V neposlední řadě je důležité, zda tyto jevy výraznějším způsobem komplikují běžné fungování či zda se zároveň vyskytují i další psychické potíže. V případě potřeby můžete svůj stav konzultovat s praktickým lékařem, psychologem, případně psychiatrem. AŤ se vám daří.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, vím, o čem píšete, ale nemám s těmito stavy mírně změněného tempa vnímání reality příliš zkušenost, stává se mi to vyjímečně a jak se toho zbavit nevím. Nechám tedy odpověď na psychologovi.


Zpět na seznam