Nevím co se se mnou děje

Dobrý den, nejspíše trpím nějakou psychickou poruchou, ale nevím jakou... Myslím, že byste mi mohli pomoct. Pořád jsem smutná, mám pocity méně cennosti, pocity viny i když jsem vlastně nic neudělala, často brečím bez důvodu, ale taky z těch pocitů viny, občas mám i záchvaty úzkosti. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vámi uváděné projevy lze považovat za signál, že je něco v nepořádku. Lze přibližně odhadovat jak nutná je pomoc či léčba, např. podle doby trvání, intenzity prožitků či subjektivního utrpení. Nelze však z vámi uváděných informací vyvodit, co by mohlo být příčinou a jak přesně bude léčba vypadat. Je to podobné, jako u zvýšené teploty při tělesném onemocnění. Bylo by vhodné abyste se objednala do psychologické či psychiatrické ambulance. Pokud potřebujete pomoc bezodkladně (máte potíže se základním fungováním - spát, jíst, chodit do práce nebo hrozí že si nějakým způsobem ublížíte) navštivte krizové centrum, psychiatrickou pohotovost nebo zavolejte na některou z linek důvěry. Je možné, že v základní orientaci by vám pomohl i váš praktický lékař. Držím palce!
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. Zároveň je velice těžké ho zodpovědět. Přeci jen Vás vůbec neznám, takže si netroufám ani hádat, co stojí za Vašimi obtížemi. I odborníci potřebují ke stanovení diagnózy mnohá pozorování, rozhovory i psychologické testy. Pokud ale vnímáte, že Vás vaše pocity a stavy velice vyčerpávají. Nezvládáte kvůli nim fungovat. Trápíte se a nevíte, co s tím. Pak by asi bylo na místě se s nějakým odborníkem poradit. Není nutné jít ihned na psychiatrii. Měl by být schopen Vám pomoci i praktický lékař. Je dobře, že hledáte pomoc. Důležité je, abyste se cítila dobře. Přeji mnoho sil!


Zpět na seznam