Obnova vzťahu

Dobrý deň rada by som chcela vedieť vášu rada ako obnoviť vzťah, ktorý sa skončil pred pol rokom. Mala som dosť ťažké obdobie keďže rok trpím schyzofréniou (teraz je môj stav výrazne lepší a hlasy nepočujem) a doma v rodine to nie je najľahšie lebo vyskytla sa nevera a zápletky s políciou a mnoho ďalších vecí takže sa mi úplne moja rodina odcudzila a dosť vecí si odnesiem aj ja, som takým terčom. Stále už čakám čo ma dorazí lebo nič pekné sa mi od rozchodu nedeje. To by bolo asi toľko ku mojej situácii. No hlavný dôvod prečo píšem je ten môj bývalý priateľ. Ja ho stále ľúbim a hľadám si ku nemu cestu ale akosik neviem na to natrafiť. Potrebovala by som poradiť ako mám postupovať. On vôbec nevedel čo som no teraz už vie ale netuší čo som si musela doma vytpieť a vlastne ešte trpím (nechcela som mu to povedať lebo moji rodičia mali dosť niekedy vecí proti nemu a teraz po rozchode mu dávajú za vinu že som sa zmenila ale zmenila som sa pre to nich v zmysle že sa s nimi nerozprávam a tak). Rada by som mu to aj povedala ale viem že mi ho to nazad nevráti. Preto by som chcela ís5 na to postupne. Chcela by som docieliť aby on mne ako prvý napísal aby som ho trošku zaujala a vzbudila opäť lásku lebo doteraz som ja mu len písala. Čo mám robiť?
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jsem rád že vaše potíže se schizofrenií se zmírňují. Jak dosáhnout vašeho přání, aby expřítel jako první napsal a znovu se do vás zamiloval opravdu nevím. Napadá mě, že s ním můžete zkusit navázat kontakt a uvidíte jak se to vyvine. Myslím že není vhodné na něj v tuto chvíli tlačit, přece jen půl roku není krátká doba. Dále mě napadalo, zda máte nějaké další společenské kontakty - jednak by to snížilo váš pocit osamění, zadruhé by to vytvářelo příležitost potkat i někoho jiného, kdo by vám za vztah případně stál.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkujeme, že máte zájem i o odpověď peer poradce. Ptáte se, jak postupovat, abyste obnovila partnerský vztah, který skončil před půl rokem. Na to je opravdu těžké odpovědět. Z toho, co píšete, není jasné, co bylo příčinou rozchodu. Zda s tím souvisely Vaše schizofrenické potíže, nebo zde byly i jiné důvody. Máte za sebou obtížné období, podle mého názoru je podstatné a velmi pozitivní, že se Váš psychický stav výrazně zlepšil. Co se možného obnovení vztahu týče, já bych ve Vaší situaci zkusila přítele kontaktovat, nezávazně ho pozvat třeba na kávu a o všem si popovídat. Přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam