Obrovský Třas rukou při minimální stresu i kvůli prkotine 21 let

Dobrý večer, je mi 21 let a jsem žena. Nejsem vůbec stydlivý člověk, často se směju a mám někdy i odvážnější humor a neberu si servítky. Zkrátka neberu život tak vážně, přesto se jefnou za čas stane situace kdy jdu například jen o minutu později do práce a pak si najednou někdo v šatně všimne že se mi strašně klepou ruce i když se nic v podstatě nestalo. Když na to někdo zapomene začnou se mi třást nohy a ruce zároveň a tak to trvá klidne další půl hodinu přesto že mám plné ruce věcí a jsem v kolobehu nějaké prac. Činnosti. I když je věc vyřešena nebo to ani nikdo tolik neřeší . Stává se mi to častěji a častěji. A to především v práci . Přitom si stále opakují dokola o nic
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zcela souhlasím s tím co píše peer poradkyně. Podobná reakce může být způsobována jak stresem který si neuvědomujete, ale může být i přenesená ze stresových situací které jste prožívala v minulosti. Kromě postupů popsaných níže, můžete vyzkoušet i různá uvolňovací cviky, relaxační techniky (autogenní trénink, Jacobsonova progresivní relaxace) nebo cvičení typu jóga nebo tai-či.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Stěžujete si na silný třes v těle i při malé stresové zátěži. Sama to také dobře znám, i když ty tělesné projevy mám trochu odlišné. Někdo má fyzické projevy stresu poměrně malé, jiný opravdu výrazné. Chápu, že Vás to trápí, protože je to viditelné pro ostatní a člověk ve stresu na sebe takto nerad upozorňuje. Píšete, že se často jedná o minimální stres, ale ono je těžké posoudit, jaký stres je malý a jaký velký. Je to hodně osobní věc. Záleží vždy na tom, jak tu situaci vnímáte vy sama. I objektivně nedůležitá záležitost pro Vás může být hodně důležitá. Pokud se potíže nějak výrazně neprohlubují, na Vašem místě bych nejprve asi zkoušela víc odpočívat, dělat, co vás baví, trávit čas s přáteli, sportovat.. prostě cokoli, co by Vás nějak posilnilo a zklidnilo. Pokud by dobrý životní styl nepomáhal a potíže Vás stále hodně trápily, můžete se obrátit na odbornou psychologickou pomoc a podrobněji své obtíže s někým probrat. Dostat se hlouběji pod povrch těchto stresů a porozumět tomu, proč reagujete takto silně. Přeji Vám klidné dny, pokud možno bez stresu.


Zpět na seznam