Odpor k jidlu

Dobry den,předem dekuji za odpověď,je skvěle ze Vas tu mame 😉 Mam strach o svou pritelkyni ,přestala uplne jist..Muzu prosim vas dostat spolehlivý kontakt na ženu psycholožku v Praze která ma již s léčbou mentální anorexie zkusennost?Moc dekuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pravděpodobně vás částečně zklamu. Konkrétní kontakty doporučujeme jen v naprosto vyjímečných případech. Důvodem je to, že nám nepřísluší plošně hodnotit kvalitu, že nepovažujeme za fair doporučovat - a tím dělat reklamu - jen kolegům s kterými máme bezprostřední dobrou zkušenost. Dalším důvodem je i to, že kvalitní a lege-artis přístup konkrétního terapeuta může "jednomu sednout" a druhému nikoli. Nicméně, zvláště v Praze, nebudete mít problém vyhledat příslušně specializované pracoviště s pomocí internetu. Obecné informace k poruchám příjmu potravy, odkaz na poradenskou linku i seznam některých specialistů můžete najít např. na portálech www.anabell.cz a www.idealni.cz . Přeji ať se vám daří být oporou, a vaší přítelkyni, ať se daří problémy řešit.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, odpověď na konkrétní doporučení nechám na našem odborníkovi. Já s touto diagnózou vlastní zkušenost nemám, ale hodně se mi na téma anorexie a bulimie líbily knihy a články autorské dvojice MUDr. Chvála-PhDr. Trapková, pomohly mi pochopit, jak tento problém může vzniknout. Třeba něco z nich pomůže i vám vcítit se do pocitů vaší přítelkyně. Jak ale správně píšete, osobní pomoc odborníka je určitě to nejlepší řešení. Hodně štěstí!


Zpět na seznam