osobné problémy

Dobrý deň, mám nemeckých predkov a asi v 14.-tich rokoch som bol veľmi vychudnutý a nechutili mi rôzne jedlá hlavne tie čo obsahujú bielkoviny a potom (mal som stresové obdobie kedy som ochorel) zo stavu jedného som sa dostal do stavu druhého kedy som nemal mať žiadne zaťažujúce myšlienky a potom do iného stavu kedy chodím hore dole, keď som momentálne v strese. Záleží to aj od toho keď som v prostredí v ktorom je koberec, veľa upokojujucich veci ako postele a nie len steny a nič v priestore ako okrasné rastliny a kvety. Zároveň som kvôli tomu musel pribrať. Neviem čo mám spraviť aby ma to neťažilo a nechodil hore dole napríklad po byte a zároveň ma nenapadnú rôzne veci ako si vhodne vyplniť voľný čas alebo kam ísť napríklad von. Moja myseľ po česky mysl sa rozrušila a zároveň som prežil traumatizujúcu udalosť , ktorá je taká, že neustála kontrola matky a rozkazovanie čo si mám obliekať a konflikty kedy sa to nedá vyriešiť ma traumatizovali spolu so opakovaným psychickým šikanovaním od spolužiakov v škole. Teraz mám 20 rokov. Ďakujem.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k odpovědi naší peer poradkyně nemám příliš co dodat. Snad jen to, že pokud potíže trvají řadu let nebývá většinou jejich řešení snadné. Tedy značně přesahují možnosti krátké rady přes internet. Považuji za vhodné, abyste vše podrobněji probral osobně s psychologem. Pokud to z nějakého důvodu není možné, můžete se alespoň obrátit na některou z telefonních linek důvěry. Přeji, ať se vám podaří najít vhodnou pomoc.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Z Vašeho vyprávění vnímám, že se cítíte neklidný, dokáže Vás velice rozrušit pro Vás nevhodné okolní prostředí. Mám pocit, že hledáte svůj vnitřní klid. Mnoho jste si toho prožil. Konflikty doma i šikana od spolužáků dokážou být velice traumatizující. I já jsem se dostala do stavu nečinnosti. Kdy jsem přežívala doma, nedokázala se ničemu věnovat. Pomohlo mi si důvěrně popovídat s člověkem, kterému jsem věřila. U mě to byla moje sestra. Pomohlo mi to v tom, že jsem nabrala síly s vědomím, že na to nejsem sama a někdo mi pomůže. Navíc, když jsem řekla nahlas, co mě trápí, mohla jsem se na to podívat z nového úhlu. Dalším velkým úkolem bylo efektivně naplánovat den. Abych neměla pocit, že mi čas proplouvá mezi prsty a k ničemu to není. Každý den jsem si jasně napsala úkoly, které chci splnit a toho jsem se držela. Postupně se den zaplňoval víc a víc a já jsem měla dobrý pocit. Postupně od malých krůčků, se mi dařilo více a více. Přeji i Vám mnoho sil.


Zpět na seznam