Paranoidní osobnost

Dobrý den, dnes jsem si sama přiznala ze trpím paranoitou. Před nějakou dobou jsem se rozesla s přítelem a často jsme se hádali kvůli mé nedůvěře k nemu, která byla zpustena tím, ze mi na začátku vztahu lhal úplně ve všem co šlo a já na to vždycky přišla. Často se mi ke svým lžím přiznal až po nějaké době. Bohužel jsem i přes jeho sliby, ze už se to nestane, nedokázala věřit a měla jsem strach, ze mi ublíží znovu. V tomhle vztahu neslo o nevěru, lhal v jiných pro mě důležitých věcech. Někdy jsem i přesto myslela, ze by mohl mít úlet s jinou slečnou. Můj dalsi vztah zacel asi po půl roce rozchodu s bývalým přítelem. Ten mi bohužel lhal taky na začátku vztahu a postupně se začal priznavat až po delší době. Tam už se bohužel o jednu nevěru jednalo. Nebo spis to byl začátek vztahu, kdy jsme se opravdu jen poznavali a on už mi v tu dobu vyznaval lásku a říkal mi, ze mě opravdu miluje, ale bohužel se vyspal s jinou slečnou. Já to brala jako zradu, i když já do nej zamilovaná ještě nebyla, ale pro mě slovo miluju te ma obrovský význam a on ho úplně znehodnotil. Bohužel teď je pro mě těžké mu věřit, tak dělám zarlive scény a podeziram ho ve všem a někdy k tomu nemám duvod. Za život mě zklamalo spousty lidi, kteří mi i dost ublížili a já mám strach, ze mi někdo ublíží znovu. K lidem jsem upřímná.Dřív jsem taky měla období drog, chodila jsem se bavit, pít a brát drogy velmi často. Byla jsem mladší. Časem jsem prehodnotila život a začala zit jinak.
Avatar

Zuzana Foitová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vzhledem k tomu, že jste nepoložila žádnou otázku, není jasné, k čemu bychom se měli vyjádřit, nabízím tedy jen krátký komentář. Zdá se, že oproti Vašemu dřívějšímu životu se zábavou, alkoholem a drogami nyní usilujete o něco stálejšího a opravdovějšího. Někteří lidí Vám v minulosti ublížili a ani současné vztahy, které popisujete, Vaše očekávání nenaplnily. Jste nedůvěřivá, podezíravá a žárlivá a Vaši partneři Vám k tomu zřejmě dávají důvod. Možná by Vám pomohlo promyslet si, jaké muže si vybíráte za partnery a co od nich očekáváte, Někdy pomůže hovořit o tom s někým blízkým, např. kamarádkou nebo i s psychoterapeutem, abyste se do budoucna vyhnula opakování stejných chyb při hledání partnera a nebyla znovu a znovu zklamaná. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Budování důvěry ve vztahu je zásadní a chápu, že se tím trápíte. Nedokážu vám upřímně poradit nic lepšího než abyste v klidu přehodnotila, zda o důvěru budete dál usilovat a jak. Možná by bylo nejlepší jít se poradit s odborníkem psychologem, kterému můžete vše popsat konkrétněji , buď vy sama anebo lépe společně s partnerem. To, že jste dokázala přestat brát drogy je veliký úspěch a držím Vám palce, abyste zvládla co nejlépe i Vaše současné starosti. Jistě se to povede.


Zpět na seznam