Plánovaná nevěra partnera, jak odpustit a věřit znovu

Dobrý den,je mi 26 let a manželovi 29,chodili jsme spolu 2roky a po roce spolu začali bydlet, byli zamilovaní, nikdy se nehádali a na dovolené mě požádal o ruku po 2letech vztahu a vzali jsme se za 2měsíce.Vše bylo v pořádku do té doby než jsem viděla zprávu od mojí bývalé kolegyně jak mu děkuje za krásná slova a otevřela jsem jeho mobil a nestačila se divit.Ona mi vše přeposlala jak jí obtěžoval a uháněl na nezávazný sex a plánoval se s ní sejít a svěřit se jí s něčím a samé lichotky.Mě vždy říkal jak je štastný a jak mě miluje a pak loudí sex a obdiv jinde?Byl to šok.Nicméně jsem s ním zkusila zůstat,ale už půl roku od té doby jsem pořád neštastná a nevěřím mu,hodně mi lhal a na vše jsem přišla, prý se bál,že budu naštvaná.Jak mu mám odpustit a věřit a pokračovat v manželství?Uplně se mi zhnusil a asi ho mám ráda,proto jaký byl dřív než jsem zjistila,že loudí jinde.Děkuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je pochopitelné, že popisované události ve vás vyvolaly pochyby a nedůvěru. Její opakované nabytí bývá delší a leckdy i složitý proces, který zároveň - pokud má vztah pokračovat, považuji pro zvládnutí něvěry za klíčový. Na jedné straně je vhodné, promluvit si o tom, co vám oběma ve vztahu chybělo či nevyhovovalo (a tím pádem mohlo sehrát roli k tomu že k nevěře došlo či byla plánována). Hlavní smysl tohoto rozhovoru spatřuji v tom, že ve spokojeném a funkčním vztahu mají partneři méně "důvodů" paralelní vztahy vyhledávat. Na druhé straně je však potřeba nevracet se stále k této události a věnovat se věcem, které váš vztah naopak spojují a posilují. Po čase pak uvidíte, zda o další vztah s manželem stojíte i přes to, co se událo. Je možné, že by vám pomohla návštěva manželské poradny, nebo individuální psychoterapie. Hodně štěstí.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, k vašemu dotazu mě napadá mnoho otázek. Mluvila jste o tom s manželem? Jak vám to vysvětlil? Nakolik pro vás bylo jeho vysvětlení uspokojující? Jak si představujete váš společný život dál? Jak on? Jaké máte představy o partnerství vy a jaké on? Ze kterých představ můžete slevit a ze kterých ne? Co od manžela potřebujete, abyste v manželství mohla spokojeně pokračovat? Dovedu si představit, že máte velmi těžké a bolestné období a zvažujete všechna pro a proti. Tak ať se vám podaří rozhodnout se tak, aby váš další život byl radostnější.


Zpět na seznam