Platonická láska

Dobrý den, potřebovala bych znát Váš názor na můj problém. Jde o to, že jsem se prostě před šesti lety(to mi bylo 16) zamilovala do zpěváka-Freddie Mercury. Tehda mi říkali, že to přejde, že je to jen rychlá platonická láska. A já jim to věřila. Jenže to trvá dodnes. Je to hodně silná touha. Měla jsem už dva vztahy, ale oba skončily, kvůli tomuto problému. Prostě jim vadilo, že sem si při sexu představovala toho zpěváka a že ho miluji víc. A je to pravda, nikdy sem nikoho tak moc nemilovala jako Freddieho. Možná jsem hloupá, ale nechci ho přestat milovat. Vzrušuje mě moc.Někdy mám i pocit, že další vztah s nikým reálným nechci, protože ho nechci jakoby podvádět nebo přijít o něj, ikdyž už není reálný. Je to normální? Proč to tak mám? Moc děkuji za odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zamilovávání do idolů je v dospívání celkem běžné, to že to přetrvává v dospělosti již příliš ne. To, proč upřednostňujete život ve fantazii místo reálného života a reálných vztahů může mít různé důvody. V jejich ujasnění by vám mohla pomoci psychoterapie. Záleží samozřejmě na vás, zda to změnit chcete. Osobně bych to vzhledem k tomu, že vám to komplikuje partnerské vztahy považoval za užitečné. (A nevím, zda to má vliv i na jiné vztahy a vaše běžné denní fungování.) Přeji ať se vám daří.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, zjistit, proč to tak máte, by asi bylo téma na více rozhovorů, takto můžeme jen hádat: vysněná krásná osobnost například nemůže zklamat, není vystavena každodennímu životu, a tudíž neukazuje své nedostatky, nemáte možnost vidět ji v reálu v jejím běžném jednání, při kterém byste mohla uvidět i její špatné stránky, dá se o ní zachovat ideální obraz, kterému pak žádný smrtelník nemůže konkurovat. Snění může být pro nás důležitým osvěžením od reality. Ale nemělo by nám přinášet v realitě problémy. Proto ještě důležitější otázka, než proč to tak máte, je možná otázka, zda to tak chcete mít i nadále. Na vašem místě bych zvážila všechna pro a proti, která vám to přináší do života a rozhodla se, zda to tak chcete mít.


Zpět na seznam