Pomoc dceři

Dobrý den. Moje 8léta holka je poslední dobou hodně zamyšlena. Když jsem se ji dnes zeptala nad čím pořád přemýšlí odpovědět nechtěla. Nakonec mi řekla ať se podívám do její telefonu co ji píše její 9lety spolužák. Ten ji ve více správah prosí o její nahé fotky. Úplně mě to zaskočilo. Bohužel ale nevím jak mám na tohle reagovat. Tímto by jsem vás chtěla moc poprosit o radu. Předem vám moc děkuji a přeji hezký den. J.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především vnímám pozitivně, že se vám dcera s takovou věcí nakonec svěřila. Těžko říct, zda se ze strany spolužáka jedná o "klukovinu" - provokativní nápad či zkoušení hranic, nebo zda jde o způsob jakým napadá a ponižuje ostatní - tj. o šikanu. V obou případech však považuji za nezbytné, aby chlapec dostal jednoznačně na jevo, že překročil společenské (a možná i právní) hranice, a aby vaše dcera dostala podporu v tom, že se k ní takto nikdo chovat nesmí. Řešení této události by mělo být klidné, věcné a přitom pevné a citlivé. Pomoc bych hledal u některého z pedagogů, výchovného poradce či školního psychologa.
Avatar

Michal Kašpar

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, myslím, že odpověď je nasnadě. Je třeba vysvětlit dceři, že její soukromí je velmi důležité a že chlapec překračuje zákon. Kontaktovat rodiče chlapce a řešit tento problém společně. V případě, že rodiče nebudou reagovat, oslovit s touto "klukovinou" školního psychologa a třídního učitele. Není to úplně legrační. Hoch může napodobovat dospělé, ale také může vytvářet prostředí pro šikanu. Soukromí vaší dcery je v tuto chvíli nejdůležitější. Ze své zkušenosti nemohu říct víc, než že jsem bývalý učitel a že bych vás podpořil. Hezký den.


Zpět na seznam