Pomoc prosím. Už nemůžu

Dobrý den, Uz to nedavam. Citim se strasne osamela, vyhorela bez jakekoli motivace. Nemam zadne kamarady( je mi 16 let) neumim se zapojit do konverzace a kdyz mam prilezitost, tak zbytecne premyslim, co ze reknu. Nenavidim sve telo. Uz asi 3 roky cvicim a jim zdrave a furt mam hodne tuku, nejsem zpevnena, mam hodne celulitidy a mujoblicej je tlustej. Ve skole se nedokazu zapojit do divciho kolektivu. Nemam tuseni o cem se bavit a chodit s nimi ven je pro mne problem jelikoz nemam drahe obleceni vlastne ani ho moc nemam, nekourim, nepiju tudiz se nemohu zapojovat. Nemam zadnou kamaradku. Opravdu nikoho. Doma s rodinou s nemam co rict. Uz me unavuje kazdy den furt dokola. Uz je toho moc. Uz nemuzu. Obcas jsem sla na brigadu ale pomysleni, a vlastne i zkusenost, ze mi to bere cas a absolutne mne to nebavi me donutilo zkoncit. Hodne se v tom zivote nudim. A citim se oskliva..
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, popisujete tři okruhy problémů, které spolu dost možná souvisí - problémy v mezilidských kontaktech a osamělost, nespokojenost se sebou a vlastním tělem, prázdnotu a nechuť do života. Chápu, že se vám s tím těžko žije a mrzí mě, že zřejmě teď nemáte ve svém okolí žádnou oporu. Přestože vám situace možná připadá beznadějná, zkuste mi věřit, že i tyto problémy je možno řešit či alespoň výrazně zlepšit. Řadě lidí se to podařilo, i když to mnohdy stálo velké úsilí a nebylo to z týdne na týden. Domnívám se, že by bylo nejvhodnější, abyste vyhledala odbornou pomoc - nejlépe psychologa, pokud je pro vás snáze dosažitelný, může to být i školní psycholog či psychiatr. Přestože osobní kontakt, pravděpodobně navíc dlouhodobější, považuji za nenahraditelný, mohlo by pro začátek být nejsnazší zavolat na Linku bezpečí, probrat svou situaci a nechat si poradit, kam se osobně obrátit ve vašem okolí. Lze tam volat zdarma, navíc mají i možnost kontaktu přes chat či e-mail. Podporu byste dost dost možná nalezla i v některém z nízkoprahových klubů pro dospívající. Existují i v řadě menších měst a kromě možnosti zajímavým způsobem trávit čas a nebýt sám, tam lze důvěrně promluvit i s některým z pracovníků, který by vás měl zvládnout podpořit a doporučit co a jak dál. Držím palce a přeji ať je lépe.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za důvěru, se kterou se obracíte n naši poradnu a máte zájem i o názor peer poradce. I když nemám podobnou zkušenost, chápu, jak je Vaše situace složitá. Mojí diagnózou je bipolární porucha, která se u mě projevila až v pozdějším věku. Podle mého názoru potřebujete co nejdříve odbornou pomoc a náš profesionální poradce Vám určitě doporučí vhodný postup, jak Vaše potíže co nejlépe zvládnout. Držím palce a přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam