Poradit

Dobrý den beru trittico 21 dní před tím 2 měsíce citalopram. Zlepšení žádné. Navíc z práce mě volají kdy dojdu. Stále jsem ve stresu. V práci nechci aby to věděly bylo by to ještě horší. Jsem na dně nevím jak dál. Dik.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k tomu abych vám dokázal přesněji poradit poskytujete příliš málo informací, není zřejmé ani to, jaké potíže vás primárně trápí. S dotazy na léky by bylo potřeba obrátit se na psychiatra (což nejsem), nejlépe toho, který vám léky předepsal, již vás má v péči a trochu vás zná. S problematikou k hlubšímu probrání (např. zvládání stresu, mezilidských vztahů ad.) by bylo vhodné obrátit se na psychologa či psychoterapeuta (o tom podrobněji v odpovědi peer poradkyně). Pokud potřebujete svou situaci řešit bezodkladně, můžete využít některé z linek důvěry. Přeji, ať je vám lépe.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, váš dotaz je o antidepresivech a stresu. Já mám zkušenost s úzkostně-depresivní poruchou – pokud je naše diagnóza podobná, snad vám poslouží moje zkušenost: léky pro mě byly nejprve velkou úlevou, ale protože příčiny mého stresu nijak nemohly ovlivnit a stres trval, začínala jsem jich potřebovat stále víc jen k tomu, abych přežívala (o skutečně spokojeném životě to nebylo). Jak stresu tolik nepodléhat jsem se naučila až v delší psychoterapii. Proto bych vám doporučila sledovat, proč jste ve stresu, co vám ho způsobuje a co spouští stavy, kdy mu podléháte nejvíc. Pak bych na vašem místě zkoušela nejdřív odstranit příčiny stresu, upravit věci ve vašem životě k vaší větší spokojenosti. A pokud to nejde nebo pokud vám i běžný, „normální“ život způsobuje nepřiměřený stres, zkuste hledat psychoterapeuta, který by vám s tím pomohl. Mně osobně pravidelné rozhovory pomohly si uvědomit, proč i v nepříliš dramatických situacích stres zažívám, a jak mu tolik nepodléhat. Moc vám držím palce.


Zpět na seznam