Poradíte mi prosím

Dobrý den, v roce 2015 mi diagnostikovali depresi. Byla jsem u psychiatra kde mi byly napsány antidepresiva ty z určitých důvodu jsem nebrala ale našli jsme alternativu v terapii a je mi pár let již o dost lépe. Ale poslední dobou se mi vrací špatné dny a já nevím co mám dělat. Předtim mě k psychiatrovi poslala škola a já teď nevím jak to mám rodičům říct. Také vůbec nevím jak na ty dny to mi vůbec nikdo neporadil. Chytne mě to jednou za čas že ani nechci vylézt z postele, nechci jist skoro celý den probrečím, jsem údajně náladová a nechci nikoho vidět. Prosím pomožte.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zdá se, že již máte určitou zkušenost v tom co vám pomáhá, což je cenné a může to být velká výhoda. V první řadě by mohlo být užitečné, abyste se poradila se svým psychoterapeutem. Pokud k němu již nedocházíte, možná by stálo za to znovu začít chodit? Napadá mě, že rodičům může být srozumitelné sdělení, že se vám vrací to co tenkrát, a proto potřebujete pomoc.. Pokud budete potřebovat pomoc psychiatra (tedy i léky), můžete jim to vysvětlit obdobně, případně vám se sdělením může pomoci váš terapeut nebo člověk ze školy, který vám to tenkrát poradil… Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Já sama mám letitou zkušenost se stavy deprese, s poklesy nálad a úzkostnými obtížemi. Jejich řešení jsem dlouho odkládala a z dnešního pohledu jsem se zbytečně dlouho trápila, aniž jsem si dokázala říct o pomoc. Proto velmi oceňuji vaši snahu své stavy aktivně řešit. Jestli se opakovaně necítíte psychicky dobře a negativně to ovlivňuje vaše běžné fungování, neměla byste na to zůstávat sama. Neuvádíte kolik je vám let. Pokud ještě nejste dospělá, bylo by nejlepší si o svých pocitech promluvit s někým z rodiny, komu důvěřujete a kdo vás bude schopen podpořit v hledání psychologické nebo psychiatrické pomoci v místě vašeho bydliště. Je fajn, že už máte dobrou zkušenost s psychologickou pomocí. Věřím, že i napodruhé by vás mohla výrazně podpořit. Držím vám palce.


Zpět na seznam