Posttraumatická porucha

Dobrý den,dá se k vám objednat? Se synem jsme na Nový Rok prošly traumatem,doporučení máme.případ vyšetřuje policie.Mám stavy se ,kterými si nevím rady,jsem svobodná matka a naučila jsem se strachy pracovat.Ale tohle je jiné.A brzdí mě to v mém životě,musím chodit do práce a fungovat.A hlavně to nechci přenášet na syna.Pokoušela jsem se už objednat psychologovi,kterého jsem našla na internetu,ale po našem tel.rozhovoru mě bylo řečeno ,že dělá skutečné případy a do své péče mě nevezme,neboť hovořím normálně a nevykazuji posttraumatickou poruchu.Děkuji Š.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, naše poradna má jen tuto internetovou podobu, proto se k nám bohužel objednat nedá. Kontakty na krizová zařízení můžete najít v příslušné sekci těchto stránek. Mrzí mě, že jste v takto obtížné situaci byla neadekvátně odmítnuta – vysvětlením snad může být nedorozumění či nekompetence dotyčného, což je ale v tuto chvíli vedlejší. Vhodné by bylo obrátit se na jiného psychologa či psychoterapeuta, z toho co popisujete mám pocit že péči zasluhujete a chcete, což je zcela dostačující. Pokud nevíte kam se obrátit, zkuste se na možnosti ptát u psychiatra či klinického psychologa ve vašem regionu, pravděpodobně budou mít přehled, kdo v oblasti je schopen péči poskytnout. Další možností je návštěva krizového centra, případně telefonát na linku důvěry. Držím vám palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám docela dlouhou zkušenost s depresí a úzkostí a měla jsem několik období, kdy pro mě život byl díky těmto poruchám opravdu velikým utrpením. I v těchto dobách jsem ale hovořila normálně a po telefonu by mě nejspíš nikdo nedokázal „diagnostikovat“ a poznat, jak moc zle mi je a jaké potíže včetně tělesných mi zejména úzkost způsobovala. Chci tím říct, že jste podle mého názoru narazila na velmi necitlivou odezvu, a podpořit vás, abyste se nedala odradit a hledala pomoc u skutečného odborníka. Stavy úzkosti mohou s postupujícím časem (od traumatizující události) dokonce nabírat na intenzitě. Možná bych na vašem místě zkusila hledat doporučení na psychoterapeuta v nějakém krizovém centru nebo poradně, která se specializuje na podobné případy, jaký jste zažila vy – abyste měla větší jistotu, že vám poradí terapeuta, který má potřebnou zkušenost. Držím palce!


Zpět na seznam