potřeboval bych radu

Dobrý den, trápí mě že jdu spát o půl desáté, ale kolem jedenácté se probudím. Chodím po chodbě a začnu brečet. Když chci usnout tak mi ti nejde. Protože jsem zpocený, ale v pokoji je 19 stupňů. Potřeboval bych radu. Dopředu děkuji za odpověď.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, popravdě řečeno nevím, co na základě takto kusých informací poradit. Netuším nic o tom, jak dlouho potíže trvají, kolik je vám let, jak se vám daří v běžném životě... Pro začátek můžete zkusit změny v usínacím rituálu - přečíst si příjemnou knihu, dát si koupel, jít spát o hodinu později.. Mnohdy pomáhá i to, pokud při probuzení jdete dělat nějakou práci, do které se vám normálně vůbec nechce - uklidit skříň, vytřít koupelnu.. Uvidíte, zda to povede k nějaké změně. V případě přetrvávání potíží se poraďte se svým praktickým lékařem, případně zatelefonujte na linku důvěry. Ať se vám daří.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Děkuji za Váš dotaz. I když je poměrně stručný, popisujete v něm , co Vás trápí. Pláč, buzení v noci a noční pocení. Nejsem odborník a nemám osobní zkušenost se stejnými projevy, ale při čtení Vašeho dotazu, mě napadaly fantazie, čím by to mohlo být způsobené. Berte tedy vše prosím s rezervou a nadhledem. Napadlo mě, jestli ve svém životě neprožíváte větší stresovou zátěž a Vaše tělo se nebrání. Být já na Vašem místě, zamyslela bych se nad současným způsobem svého života a pokusila se o změnu. Mohlo by se jednat také o depresi v počátečním stádiu. Ta však bývá spojená s velkou únavou a poklesem energie a také ztrátou zájmů. Vlastně s depresí zkušenost mám, ale při ní jsem nebyla schopná ani plakat. Samotný pláč považuji za velmi očistný nejen pro organizmus, ale i pro psychiku. Pro přesnou diagnózu bych si zašla k lékaři. A také z obavy, zda se nejedná o nějaké somatické onemocnění. Domnívám se , že společně s lékařem najdete řešení Vašich zdravotních obtíží. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam