Pouto k cizímu klukovi

Vždy si najdu někoho kdo mě přitahuje svým vzhledem. Ano, líbí se mi a dalo by se říct že by to mohla být platonická láska. Řekněme že ten pěkný kluk se jmenuje Adam. Adam bydlí ve stejném městě a jediné co o něm vím je jeho příjmení a vím kde bydlí.Nikdy jsem s Adamem nemluvila.Ani slovo. Přesto jako bych k němu cítila velmi divné pouto. Nemůžu na něj přestat myslet. Myslím na to co dělá, jak se asi má, jaký má vůbec život. Prostě mě zajímá vše ohledně něho. Je to pouto které nedokážu přesně popsat. Někdy je až otravné jak si vždy mé myšlenky najdou cestu k němu. Pokaždé co ho potkám a s někým jdu a já něco vyprávím,nemůžu racionálně myslet, jakoby se mi zatemnil mozek a nebo když někdo něco vypráví absolutně si nepamatuju co říkal, nedokážu se soustředit na to co říká.Dokonce chci s ním být i přesto že nevím jaký ve skutečnosti charakterově je.Je mi to upřímně totálně jedno. Mé fantazírování o něm a mě jak jsme spolu,a to si nefantazíruju o krásném šťastném životě jaký bychom mohli mít. Představuju si naše hádky ale i náš intimní život, absolutně vše. Neskutečně mě přitahuje ale nedokážu se smířit s nějakým pojmem platonické lásky.Je to silné pouto k němu a nějak se nejde ho zbavit. Pokud jsem něčím zaneprázdněna, vypustí se z hlavy ale jakmile nic nedělám vždy se vracím k němu. Potkala jsem spoustu kluků kteří se mi líbili. Ale do týdne jsem zapomněla jak vypadali. Tohle ,,pouto“ se stalo pouze dvakrát. To první trvalo kolem dvou let
Avatar

Zuzana Foitová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepoložila jste otázku, takže bohužel není jasné, na co se ptáte. Popisujete silné zaujetí mužem, který se Vám líbí a přitahuje Vás, ačkoliv ho znáte jen od vidění. To není nic zvláštního; dotyčný Adam je pro Vás zřejmě sexuálně přitažlivý a probouzí erotické fantazie - ty mohou existovat nezávisle na citovém vztahu. Pokud Vás Váš zájem o cizího muže zneklidňuje, nebo Vám komplikuje život, když na něj musíte neodbytně myslet, doporučuji zamyslet se, jak to máte se svým skutečným - žitým - citovým a sexuálním životem: zda máte partnera, se kterým jste spokojená a vedete uspokojivý a naplňující intimní život. Pomoci s tímto přemýšlením může i psychoterapeut, jak píše kolegyně peer poradkyně.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. To, co popisujete, mi připadá jako do jisté míry přirozená věc, obzvláště v mladším věku. To že se nám někdo začne líbit a my o něm pak nějak "sníme". Když to pak začne být takto intenzivní a je-li to obtěžující nenapadá mě nic jiného, než snažit se cíleně soustředit na jiné věci, případně na jiné objekty svého zájmu a snažit si vše nějak rozumově vysvětlit, což může být v určitém stadiu toho snění asi hodně obtížné. Takovéto "denní snění" znám i já a podle mého názoru to u mě souviselo se zvýšenou emotivitou, únikem od závažných problémů a podobně. Můžete zkuste navštívit psychologa a společně hledat cesty, jak se cítit více komfortně.


Zpět na seznam