Přátelské vztahy

Dobrý den,potřebuji poradit.Záleží mi na člověku,kterému jsem lhostejná.Jde o kamarádku nebo spíš o známou.Aspoň teda ze začátku jsem myslela,že je kamarádka.Hodně jsem si jí oblíbila,viděla v ní vzor,dokonce jsem ji chtěla ještě víc zaujmout,aby mě měla ráda.Jen jsem se s ní chtěla spřátelit,ale nedávno se ke mně nezachovala hezky a já si bohužel uvědomila,že ke mně byla po celou dobu lhostejná a že mě nebere tak,jako já jí.Tak jsem s ní chvíli nemluvila,jenže nejhorší bylo,že ona nic neudělala,neuvědomila si,že udělala něco špatně.Ale já jsem byla ještě víc na dně.Samozřejmě teď jsme se začaly normálně bavit a mě už je naštěstí lépe než předtím,smířila jsem se s tím,ale nevím,jestli je to správné.Taky nevím,jestli se s ní o tom nemám promluvit,ale kvůli lhostejnosti se bojím.Bojím se,že jí to bude trapné.Zvlášť,když se s ní vidím často.Poradíte mi prosím,co mám udělat? Mám ji ráda,ale když vím,že jsem jí lhostejná,tak nemůžu vše hodit za hlavu a brát jí jen jako známou.Předem Vám moc děkuji za jakoukoliv odpověď.Budu Vám moc vděčná.Přeji hezký den.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, přijde mi, že situace kterou popisujete může mít dvě možné příčiny. Buď se vaše kamarádka nezachovala přiměřeně situaci (např. nepochopila co jí dáváte najevo, nechtěla nebo neuměla se přiměřeně tomu chovat) nebo nebylo přiměřené očekávávní na vaší straně (např. nereálně jste doufala ve víc než je obvyklé a nechala se tím unést, vyhodnotila jste její chování jinak než bylo myšleno). Možná je samozřejmě i kombinace těchto příčin a to, že "pravda je někde mezi". Větší porozumění by mohl přinést rozhovor, který by neměl mít za cíl hledat viníka či vyčítat, ale sdělit své prožitky a očekávání, a také (možná úředevším) pochopit druhou stranu. Je samozřejmě otázka, zda k tomu bude vaše kamarádka ochotná, ale domnívám se, že za pokus to stojí. Ať se vám daří!
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, píšete, že máte problém s kamarádkou (známou), máte pocit, že jste jí lhostejná a to Vás trápí. Napadají mě dvě možnosti, jak se situaci postavit. Já bych si na Vašem místě vybrala první možnost a s kamarádkou bych si otevřeně promluvila. Řekla bych jí, jak Vás mrzí to, že se k Vám nezachovala hezky. Třeba si to vůbec neuvědomuje a nejde o lhostejnost, ale o nepochopení. Myslím, že tím nic neriskujete a naopak si v situaci uděláte jasno. Druhou možností je pak nijak nereagovat, s kamarádkou se nadále normálně bavit a počkat, jak se Váš vztah vyvine. Pokud zjistíte, že jste jí opravdu lhostejná, nevěšte hlavu, časem si určitě můžete najít opravdovou kamarádku, které na Vás bude záležet. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam