Pritel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Bydlím s partnerem uz asi přes půl roku a sme spolu 2 roky. Ale zjistila jsem ze pise jiným a neustále přijde mě ze to tak nak potřebuje není to jen jedna stále je vyhledává. A dozvěděla sem se ze to dělal bývalé 6 let to samé. Když ale o me malem přišel prijel v breku s kytici že to dělat nebude a stále je to dokola. Ptám se ho proc nedokáže odpovědět a raději uteče dá se tak říct od toho ven a tak. Nedokáže o tom mluvit. Máte nějakou radu? Je mu 27 let.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete sice co je obsahem přítelovy komunikace s dalšími ženami, ale dokáži si dobře představit, že to pro vás může být zraňující a ohrožující. Nejste povinna to snášet. V takových situacích je oprávněné a správné myslet na svoji ochranu, například i zvážením, zda v takovém vztahu setrvávat. Od partnera bych na vašem místě očekával, že bez odkladů začne pracovat na změně. Pokud nedokáže takové chování ovládnout sám, může využít psychoterapie nebo poradnu "pro rodinu, partnerství a mezilidské vztahy". Co je v pozadí toho, proč se tak chová je důležité především pro něj a jeho terapii (možná je právě klíčové aby to objevil), pro vás to však důležité být nemusí. Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Je pro Vás nepochopitelné, proč přítel píše jiným ženám, když je spokojený ve vztahu s Vámi? Ve svém okolí jsem jednou něco podobného zažila u člověka, který žil podle jeho slov ve spokojeném manželství. Přesto měl potřebu dopisovat si s jinými ženami. Prý to bylo kvůli slabému sebevědomí a potřebě ubezpečení se, že je stále ještě zajímavý. Jako hlavní problém bych viděla to, že partner nechce o dané situaci otevřeně komunikovat. Je více možností, jak začít pracovat na komunikaci. To ovšem musí chtít obě strany. Můžete zkusit vyhledat knihy řešící danou problematiku nebo případně navštívit partnerské poradenství. To by určitě efekt mělo, ale předpokládám, že nebude lehké partnera k takovému kroku přesvědčit. Další možností je dát přečíst partnerovi naše odpovědi. Je možné, že si pak uvědomí, jak snadno by o Vás mohl přijít a začne situaci řešit sám. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam