Problém s matkou a rodina

Dobrý deň,chcem sa spýtať čo keď ma matka prehne kontroluje a nenecháva mi slobodu a takto a potom keď otec utrpel mozgovú príhodu tak bola na mňa agresívna a ja som nemal v nikom oporu ani v otcovi a mal som z toho strach,úzkosti predpokladám ,že je to aj trauma ale nie som si istý.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rozumím tomu, že je nepříjemné, pokud Vás matka přehnaně kontroluje a nemáte svobodu tak, jak byste potřeboval. Zdá se, z toho co píšete, že alespoň v otci, pokud je vpořádku, oporu máte. Mrzí mne, že máte za sebou takové náročné období kolem otcovy mozkové příhody, zřejmě to bylo těžké i pro Vaši matku, že na Vás byla agresivní by mohlo souviset s tím, že i pro ni to byla nelehká situace. Bohužel neudáváte více podrobností o sobě, mohu Vám tedy alespoň obecně odpovědět, pokud vnímáte, že Vás vztah s matkou dlouhodobě zatěžuje a nyní v náročném období jste prožíval strach a úzkost, doporučuji vyhledat psychologa v místě Vašeho bydliště a obrátit se na něj. Lze o tom hovořit i s obvodním lékařem a zeptat se na doporučení na psychologa, u kterého péči platí pojišťovna.. Pokud věkově spadáte pod 18let (není z dotazu jasné), můžete se obrátit na školního psychologa či výchovného poradce ve Vaší škole. Anebo lze telefonicky kontaktovat bezplatnou linku bezpečí, kde s Vámi celou situaci nejen podrobněji proberou, ale také Vás mohou odkázat na konkrétní pomoc ve Vašem okolí. Držím palce, ať se cítíte brzy lépe a vztah s matkou se upraví.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Úplně chápu Vaší potřebu svobody a možnost se rozhodovat za sebe. Někdy je těžké vymezit se, zvlášť když se má člověk vymezit proti někomu blízkému. Mně pomohlo sdělit dotyčné osobě své potřeby a najít společný kompromis. Přeji hezký den.


Zpět na seznam