Problém v sexu

Dobrý den, už delší dobu (cca rok) mám problém s přítelem a to v sexu. Je mi 21 let a jsme spolu od mých 15 let. Ze začátku bylo vše jak má být, ale poslední rok me můj přítel vůbec nepritahuje.. je mi vše odporný.. vadí mi i pusa.. přijde mi to hrozné zvláštní, ze bych nesnasela sex? Když je mi teprve 21 let..
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, děkuji za Vaši důvěru, se kterou se obracíte na naši poradnu. Popisujete, že poslední rok Vás partner nepřitahuje. Domnívám se, že se nemusí jednat o to, že byste nesnášela sex, ale že nemáte chuť na sex s tímto konkrétním mužem, partnerem. A za tím může stát celá řada důvodů. Změnilo se před rokem ve Vašem vztahu něco? Je možné, že se změnil Váš přítel (po fyzické stránce - zhubl, ztloustnul, .. či po psychické stánce?). Napadá mne také otázka, jak jinak funguje Váš vztah na dalších úrovních? Rozumíte si, cítíte naplnění v jiných oblastech jako je smysluplný společný čas, podpora od Vašeho partnera, důvěra, dobrá komunikace? To jsou oblasti vztahu, které když nefungují, mohou se odrážet i v přitažlivosti a v sexu. Také je důlěžité, zdá Vám váš partner stále "voní"? Zdá se to banální, ale právě vůně partnera, jeho feromony, je to, co nám pomáhá při jeho výběru a je zásadní pro fyzickou přitažlivost. A s hormonální změnou (často když například žena vysadí či nasadí hormonální anitkoncepci) se může preference vůně partnera měnit. Je otázka, do jaké míry chcete ve vztahu pokračovat s ohledem na další složky a aspekty vašeho vztahu? Erotika ve vztahu lze do velké míry kultivovat, ale je také možné, že se přes tento aspekt nepřenesete. Držím palce, ať situaci dobře vyřešíte.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nějak nevím, co poradit. Napadá mne, zda nejste z toho vztahu trochu unavená, nebo zklamaná. Pak mě napadla varianta, že máte nějaké zdravotní problémy, o kterých zatím nevíte a nebo zda to není dáno hormonálně. Nevysadila jste hormonální antikoncepci? To by se mohlo lehko stát.....Nebo nenasadila zrovna? Stává se, že nám začne partner "smrdět", když dojde k hormonální změně...... Ale jsou to jen úvahy, nejsem si jista, co za tím je. Díky za dotaz a přeji vám, ať to zase jde.


Zpět na seznam