Problémy

Zdravím, V mojej rodine z dedkovej strany majú príbuzní nemecké priezvisko aj mám nejakých tých nemeckých predkov a niekto ma aj považuje za nemca a neviem na koho sa mám v Česku obrátiť -akože mám taký životný štýl, spôsob života a vedeli by mi pomôcť s problémami ktoré mám. Napríklad pri rozmýšlaní chodím hore dole po byte alebo aj keď s niekym telefonujem. Asi musim mať organizovaný život a dostatok spánku a okolo mňa keď je nepokoj prenáša sa to aj na mňa...a podobne. Súvisí s tým aj myseľ.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, plně podporuji odpověď naší peer poradkyně, která je obsáhlá a nemám k ní téměř co dodat. Píšete, že nevíte, na koho se v Čechách obrátit, pokud máte předky v Německu. Můžete obrátit na jakéhokoliv odborníka na duševní zdraví, nejlépe psychologa, buď osobně v okolí Vašeho bydliště, anebo v dnešní době jich řada pracuje online. Domnívám se, že byste možná sám sobě rád více porozuměl a zorientoval se v problémech, které máte. K tomu je dobrým nástrojem právě dlouhodobá psychoterapie, tedy léčba psychologickými prostředky. V rámci psychoterapie máte možnost hovořit o svých tématech, hledat hlubší souvislosti a lépe je pochopit, také nalézt pro Vás vhodná vysvětlení či řešení. Přeji Vám hodně štěstí a držím palce, ať najdete vhodnou pomoc.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nejsem si z vašeho dotazu přesně jistá, na co jste se chtěl zeptat nebo s čím se poradit. Ale zdá se mi, že si u sebe všímáte nějaké nervozity a zvláštního chování a chtěl byste se o tom s někým poradit. Znám mnoho lidí, kteří při přemýšlení nebo při telefonování chodí z místa na místo. Sama to ostatně také někdy dělám. Pomáhá mi to lépe se soustředit, zklidnit se pohybem. Rozumím i tomu, že potřebujete mít pravidelný denní režim a vyhovuje vám v životě určitý řád. Na tom samotném bych neviděla vůbec nic divného, naopak. Každý máme své potřeby a je dobré znát se a vyjít svým potřebám vstříc. Pokud byste si potřeboval o svých stavech promluvit s nějakým odborníkem, bylo by dobré najít si například nějakého psychologa v místě vašeho bydliště. Kontakty na psychology a psychoterapeuty lze nalézt na internetu. Někdy je dobré poradit se s někým, kdo se na náš život může podívat nezávisle a z většího odstupu. Přeji vám jen vše dobré, ať se vám vše daří.


Zpět na seznam