Problémy ve vztahu

Dobrý den, mám problém se sehnáním práce kterou chci dělat. Tlačí mě čas chybí mi málo a mohu dělat to co bych si přála přítel by mi chtěl pomoci jenže je pod tlakem své rodiny but mě vyhodí na ulici a nebo přijde o svoji rodinu jen proto že mě jeho rodina srovnává s mimy rodiči kteří se nechávali dobře. I když mě poznali a ví že sem jiná tak mají teď důvod tlačit na přítele aby mě but vyhodil na ulici a nebo by o ně přišel. Přítel bydlel 8 let u babičky a neviděl se s nimi teď se vše snaží dohnat i když ví zde to nejde. Nechává na sebe vyjet od rodiny nátlak a ten pak dává na mě. Neumí nátlaku odolávat a já nwm co si mám počít. Předem děkuji za odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, dokáži si živě představit, jak situace kterou popisujete může být nepříjemná, náročná a pro partnerský vztah zatěžující. Zároveň mi však přijde ze všech 3 stran vypjatá. Nevím co tomu předcházelo a co všechno v tom hraje roli. Obecně je však mnohem snazší se vymezit vůči rodičům, pokud na nich nejsem existenčně závislý - jsem schopný se uživit a mám samostatné bydlení. Pak lze nastavit hranici ve smyslu "starám se o svůj život, tak si chci takové věci rozhodovat sám". Jak je tomu ve vašem případě? Z vašeho psaní mi také není jasné, co si o tom, že nemáte práci, myslí váš partner. To považuji za zásadní okolnost - přeci jen je to v první řadě vztah vás dvou. Pokud však situace kdy nemáte práci trvá delší dobu, zvažoval bych, zda není nejpodstatnější mít jakoukoli práci a příjem. Je možné začít prací která je dostupná a do té vysněné přejít v budoucnu, až to bude možné. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Popisujete velmi složitou rodinnou situaci z obou stran. Umím si představit, že to do vašeho vztahu s přítelem vnáší mnoho napětí a že cítíte, že to vůči vám není fér. Přítel je svou rodinou v podstatě tlačen k tomu, aby si vybral mezi rodiči a vámi. Nevím, nakolik můžete vy sama přítelovy postoje ovlivnit. Asi bude hodně záležet na tom, jak se k situaci postaví on sám. Zásadní mi však přijde o všem otevřeně komunikovat. Komunikace mezi vámi a přítelem, komunikace mezi přítelem a jeho rodinou i komunikace mezi vámi všemi dohromady. Vždycky, když jsem se já sama ocitla v nějaké patové vztahové situaci, ulevilo se mi až ve chvíli, když jsme o všem začali otevřeně komunikovat. Pokud by se vám o tom nedařilo společně mluvit, zvažovala bych třeba i možnost párové terapie nebo nějaké poradny. Nápady a postřehy od nezávislého odborníka mohou hodně pomoci. Přeji vám pevný vztah a úlevu od napětí.


Zpět na seznam