prosím o radu

Dobrý den, mám vypracovat návrh na jeden projekt, který by se mohl s dobrými podlkady zrealizovat.Jeden dokument má obsahovat i psychologický úsudek a tak se obracím na vás. Jedná se o to, že se bude konat zájezd do Anglie, ale ze čtyř tříd po třiceti žácích smí jet pouze třicet.Aby jsme mohlyy mít alespoň dva autobusy potřebujeme další lidi jako dozor, ale učitelé nemohou a tak nás napadli žáci septimy a oktávy. Takto to už funguje na zájezdech do Francie. prosím vás tedy o názor jaký vliv by to mělo na nás zúčastněné a na starší, kdyby jeli jako dozor. předem děkuji Zuzka
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, váš dotaz tématem nespadá do naší poradny, navíc mi informace pro nějaký odhad nepřijdou dostatečné. Za vhodnější řešení bych považoval, abyste to prodiskutovali v rámci školy - se spolužáky kteří mají jet, se spolužáky kteří mají zkušenosti s rolí dozoru a zkusili sestavit seznam potenciálních rizik i přínosů. Možné by bylo též zapojit pedagogy kterých se to týká. Říkám si, že by to mohla být vhodná příležitost pro nácvik vyjednávání, diskutování, spolurozhodování v rámci školy a ostatně i praktické použití psychologie. Nemohl by vám s organizací této diskuse pomoc profesor společenských věd, výchovný poradce či někdo další, který je rozvoji těchto dovedností u studentů nakloněn? Přeji ať se vám daří smělé projekty realizovat.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, naše poradna se zaměřuje na pomoc lidem s duševním onemocněním a psychologické posudky tohoto typu nejsou v kompetenci peer poradce. Bohužel tedy nemohu pomoci.


Zpět na seznam