Průšvihy

Dobrý den ve škole jsem měla průšvihy a paní učitelk co řekla k paní ředitelce a myslí si že je obtěžuji ostatní spolužáky ale jenomže že já mám furt pocit že si semnou chce někdo bavit a tak jsem dostala třídní dutku moje maminka nemůže pochopit že si semnou chce někdo bavit a většinou někoho neobtěžuju jenom paní učitelka jsi myslela že je obtěžuju ostatní i holky i když tomu tak není a nechápu co mám dělat?? ale teď mám prázdniny a bojím se že když se dozví že mě tu zase vyhodí už v září ze školy třeba i to když přijdou nový spolužáci a oni se semnou budou chtít poznat a dokonce ty spolužáci kteří mě znají déle než rok tak se budou semnou chtít bavit a bojím se že se to z průšvihu za červen nevymaže na září sní za rok vůbec a furt budu zamlklá
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Ahoj, z tvého psaní si nedokáži udělat přesnou představu, co se to vlastně stalo. Je však zřejmé, že ti to dělá starosti a vyvolává obavy. Asi by bylo vhodné to probrat s někým dospělým ke kterému máš důvěru. Šlo by to s mámou nebo s někým dalším? Šlo by to s některým z učitelů ve škole s kterými dobře vycházíš? Dokázala by ti to lépe vysvětlit třídní kdybste spolu mluvily víc v klidu? Pokud okolo sebe takové lidi nemáš, můžeš zavolat na Linku bezpečí, která je určena pro děti a dospívající, které mají starosti s kterými si nevědí rady. Přeji hezké prázdniny a doufám že se podaří, abys šla do nového školního roku bez větších obav.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, nevíte si rady se svojí upovídaností ve škole a s tím, že, jak píšete, se s Vámi pořád chce někdo bavit. Chápu, že Vám to velmi komplikuje život, máte problémy s paní učitelkou i maminkou. Sama jsem byla dost upovídaná už na základní škole a pokračovalo to i na střední. Pořád jsem něco komentovala, nebo si s někým povídala či psala. Většinou jsem stíhala dávat pozor, co se ve výuce probírá, takže mě zachraňoval dobrý prospěch, i když jsem měla často průšvihy. Na střední škole to však bylo obtížnější a některé známky se mi zhoršovaly. Situace se změnila, až když jsem začala uvažovat o dalším studiu a bylo mi jasné, že si musím zlepšit prospěch. Zapomenout na zábavu, ale dávat při výuce pozor. Asi to pro Vás nebude lehké, ale zkuste také zaměřit svoji pozornost na sebe a na budoucnost. Zamyslete se nad tím, jestli a proč je pro Vás studium důležité a věnujte se tomu, co je pro Vás podstatné. Po škole a o přestávkách máte určitě dost času na povídání si se spolužáky. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam