psichicke

Dobry den chci se zeptat chodim psych. a beru trittiko...tenaxium..itakem,,denica,,jednou tak podruhe tak stridave ,na co si stezuji atd,, a nevim co mam delat,, nemuzu spavat,, vsechno se mi zda,, jak chci vyskocit zokna,,nervozita,, pres den unaveny,, mam castecni duchod,,a nemuzu jezdit autobusem ,,i vlakem,,a ridicak NEMAM ,, A V AUTE SE MI TAKE DELA SPATNE ,JEN CO MAM TAK PSA A JEZDIM,,NA KOLE,, JSEM SAM,, NEVIM CO MAM DELAT,, UZ DEKUJI ZA ODPOVED,,
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z vašeho dotazu jsem pochopil, že přes probíhající psychiatrickou léčbu se stále cítíte špatně, potíže vás značně omezující a cítíte se sám. Pozitivní (a zřejmě podporující) je to, že máte psa a jezdíte na kole. Přijde mi skvělé, že se vám podařilo nalézt a realizujete alespoň tyto dvě věci, které vám pomáhají. V první řadě bych považoval za vhodné, abyste se s těmito problémy svěřil svému psychiatrovi a probral s ním možnosti. Lze uvažovat o změně léků. Pokud je stav stále neuspokojivý a nelze ho řešit ambulantně, může být dobrým krokem hospitalizace, která umožní další úpravy léků, zároveň pak může nabídnout i psychoterapeutické a aktivizační programy. Psychiatr by měl znát i další možnosti podpory ve vaší oblasti – v řadě měst fungují svépomocné a volnočasové aktivity pro lidi s duševními potížemi, různé organizace umožňují docházku do denní programů či psychoterapie. Některé jsou pak schopny vás navštívit i doma. Přeji ať se vám daří nalézt pomoc a je vám lépe.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu, že jste v obtížné situaci, podle medikace a Vašeho popisu se domnívám, že trpíte závažnými depresivními stavy. Mojí diagnózou je bipolární porucha a léčila jsem se především, když jsem byla v manické epizodě, často s pobytem v léčebně. Zažila jsem ale i těžké deprese, které mi subjektivně připadaly podstatně horší. Zdálo se mi, že mi nic nepomáhá, léky nezabírají. Cítila jsem se zbytečná, osamělá a zoufalá. S lékařem jsme zkoušeli různá antidepresiva, měla jsem pocit, že nemají žádné účinky, nebo že mi je ještě hůř. Lékař mi vysvětlil, že účinky psychiatrických léků bývají často individuální a chce to trpělivost. Ráda bych Vám poradila, ale do teď mi vlastně není zcela jasné, jak jsem se z depresí dostávala. Nezdá se mi, že by to bylo především působením léků. Bylo to hlavně snahou se pozitivně motivovat, pracovat s psychikou a dalším důležitým faktorem, kterým je čas. Zkuste pro sebe nalézt pozitivní vizi, ke které byste se mohl nasměrovat, nebo také vyhledat psychoterapeuta. Přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam