Sandra

Dobrý den, je mi 24 let a mám nadváhu, rozhodla jsem se, že začnu plavat mám už koupené všechno příslušenství akorát mám takový blok si na ten bazen zajít šíleně se stydím jít plavat ani to pořádně neumím:( každym dnem to oddaluji a nevím jak se překonat. Vím,ze když se překonám přijdu tam tak budu mít strach plavat a zkoušet jine pozice při plavání. NEMĚLI by jste pro mě nějakou radu?:(byla bych za to moc vděčná.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, napadá mě, že by podporou mohlo být, když nepůjdete plavat sama ale s někým dalším. Další možností mohou být též cvičení a kurzy, které jsou určeny lidem s nadváhou. Předpokládám, že pokud byste v tom nebyla sama, snášela byste situaci lépe, navíc by to mohlo být i motivací k udržení pravidelnosti.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, zcela Vás chápu, podobné problémy jsem zažívala také. Kdysi jsem se rozhodla, že budu chodit do bazénu, abych měla lepší kondici a více pohybu. Měla jsem problém donutit se do bazénu dojít a odkládala to, jak jsem mohla. Pomohlo mi, když jsem se domluvila se sestrou, že budeme chodit spolu a vzájemně se podporovat v tom, že půjdeme, i když se nám ani jedné nebude chtít. A opravdu to zafungovalo. Proto bych Vám poradila oslovit kamarádku, či někoho jiného, aby s Vámi do bazénu chodil, alespoň zpočátku. Dále by mohlo pomoci spojit plavání s něčím příjemným, co Vás baví. Věřím, že strach či obavy z toho, že neumíte dobře plavat, brzy překonáte. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam