Schizofrenie - Injekční podání léků

Můj bratr trpí schizofrenií, před měsícem došlo k 1. relapsu. Nyní stabilizován, vrátil se do práce. Chtěla bych se zeptat, pokud bychom měli zájem o injekční užívání onalzapinu (zyprexa), nemáte zkušenosti, jak často se na injekce do nemocnice chodí? Jaké jsou s tím spojeny výhody a nevýhody?
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, váš dotaz přísluší lékaři - psychiatrovi, já jako psycholog nemám v oblasti léků potřebnou erudici. Můžete položit dotaz v sekci psychiatr, je dost možné, že i mezi staršími dotazy najdete nějaký podobný vašemu. Vhodné též může být poradit se přímo s psychiatrem, který má vašeho bratra v péči. Z toho co vím, není vždy nezbytné docházet na injekce do nemocnice, podává je i řada ambulantních psychiatrů. Obvyklá frekvence podávání je myslím 2-3 týdny. Přeji vám i vašemu bratrovi hodně zdaru.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s Vaším problémem nemám bohužel žádné zkušenosti, o injekčním užívání psychiatrických léků nic moc nevím, pravidelně nebo dlouhodoběji jsem injekce nedostávala. Náš psycholog/psychiatr Vám určitě zevrubně na Váš dotaz zodpoví. Přeji vše dobré.


Zpět na seznam