Slysiny a navazovani kontaktu

Dobry den, hledam psychologa se zamerenim na slysiny popripade, psychospiritualitu, zajimal by me nekdo se zkusenostmi s vidinama, predtuchama, demonama, andelama, mimozemstanama >D jak si z nas dela neco prd.. , k tomu pomoc s problemem navazovani socialnich kontaktu, ptal jsem se v HK a prej nejsou schopny pomoct tak nemocnymu cloveku , mam diagnozu akutni psychoticka porucha podobna schyzofrenii, tak co s tim >D Nejlip pobliz Hradce kralove, Pardubic, Kostelec nad Orlici, Rychnov nad Kneznou no nebo Praha Dekuji za pripadnou odpoved
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, obvyklým postupem v léčbě akutní psychotické poruchy bývá v první řadě farmakoterapie (tedy léky od psychiatra), psychoterapie bývá buď léčbou doplňkovou, nebo následuje až po základní stabilizaci stavu. Nepíšete, zda k nějakému psychiatrovi chodíte, já bych vám návštěvu a spolupráci doporučoval. Ohledně vhodné psychoterapeutické (či psychologické) péče se můžete poradit s ním, nebo zkusit hledat sám. Konkrétní kontakty vám doporučit nemohu, ale vím že kromě obvyklých psychiatrických a psychologických ambulancí fungují jak v Hradci tak Pardubicích organizace, které tyto (a řady dalších) služeb pro lidi s duševním onemocněním nabízí pod jednou střechou. Vámi popisovanou psychologickou specializaci by zřejmě bylo dosti obtížné najít. Nicméně vidiny, slyšiny atd. jsou relativně běžnou součástí některých psychických potíží, s kterými většina klinických psychologů má zkušenosti. Psychoterapii člověk obvkle navštěvuje 1x týdně, proto bych doporučoval z organizačních důvodů hledat na místě pro vás dobře dostupném. Ostatně, jak si sám uvědomujete, některé vaše obtíže jsou méně specializovaného rázu - například navazování sociálních kontaktu - tak proč nezačít případně tím? Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, já mám sice osobní zkušenost s jinou poruchou, ale myslím si, že i ve vašem případě je asi nejlepší začít u psychiatra, pokud vám sami psychologové řekli, že potřebujete nejdřív lékaře. Akutní stav bych na vašem místě raději řešila s psychiatrem. A bohužel nějaké konkrétní zařízení ve vašem městě vám doporučit neumím. Držím palce, ať najdete odborníka, který vám bude pomůže s tím, co je teď pro vás důležité.


Zpět na seznam