Sny,strach,a spatne pocity,strach ze tmy,ze samoty,vidiny.

Chtela bych uz opravdu vyresit svuj problem,ktery mam od te doby,co jsem se ze stredni vratila me svym rodicum,kteri jsou od much 9 let rozvedeni a neziji spolu a maji kazdy Jine partnery,jsem jakoby Jim na obtiz,nechteji mi pomoct se zarizenosti ani trosku abych nemela trapas pred ostatnima lidma atd...abych na to proste mela,byla jsem nekolikrat na psychiatricke lecebne a snima vydrzim tak max.2mesice a uz silim a najednou si volam sanitku protoze abych pravdu rekla u nich se neda ani vyspat,porad se me me chovaji jako bych Jim byla na obtiz,a jako ze me musi zivit..atd ale navic me vsude pomlouvaji cely okres mesto atd..mam tady Toho pokrk,z blazince sem se knim vzdy vratila ze to dokazu sama se of nich dostat,ale Myslim ze mi vtom neck brani a nevim co to je? A ty any strasidelny kazdy den se nudim strachem a stavy mam hrozne ...dela mi to tata s mamkou si myslim porad mi jenom nadavaji za uplny blbosti a mam znich strach,chci byt of nich pryc,prijdou mi ze nechapou as I dnesni dobu ci nevim!!! Nebo me a neresi to ani! Nebo spatnymi zpusoby,tresty apod..jak zvire se citim..nadavaji mi absolutne za vse chtej si ze me delat svoji zabavu a ja mezitim nemam co jist ,spat apod..nevim kdo mi pomuze jak se zbavit toho I toho ze se vklidu nevyspim uz of stredni.???
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z vašeho dotazu nevyplývá jak jste stará, což zásadně ovlivňuje, jaké možnosti jsou k dispozici. Vhodné by bylo to probrat s někým, kdo o tom má přehled. To by mohl být váš psychiatr či psycholog - ať již ambulantní, nebo v psychiatrické léčebně. Další možností, kde to probrat je telefonní Linka bezpečí (do 18 let, pro studenty pak do 26 let), případně jiná linka důvěry. Lze také zajít na sociální odbor místního úřadu a tam situaci probrat a poradit se - jak o řešení bydlení, tak o hledání práci a možnostech sociálních příspěvků. Následných možností je více - např. pro mladé dospělé s problematickým zázemím existují domy na půl cesty, které poskytují bydlení a podporu ve startu do samostatného života (práce, trvalé bydlení). Pro pacienty s některými druhy psychických obtíží existují chráněná bydlení atd. Přeji vám hodně štěstí.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, tak obtížnou situaci, ve které se nacházíte, jsem nezažila, ale dokáži pochopit její tíživost a zdánlivou bezvýchodnost. Jestli Vašemu problému dobře rozumím, hlavní potíž spočívá ve vztahu s rodiči a jejich chování k Vám, které je z velké části zdrojem Vašich psychických potíží, strachů a zlých snů. Vy se chcete od rodičů osamostatnit a začít žít vlastní život, v čemž Vám, jak se zdá, nepomáhají. Na Vašem místě bych se snažila řešit tuto situaci především se svým lékařem (psychiatrem/psychologem). Ten by mohl rodiče pozvat a vysvětlit jim, jak negativní jsou dopady jejich chování na Vaše psychické zdraví, jak by měli svůj postoj změnit a jak Vám pomoci. Vedle toho by bylo dobré, aby Vám doporučil sociálního pracovníka, který by Vám mohl pomoci najít pro začátek třeba chráněné bydlení, nebo jinou vhodnou formu sociální podpory. Věřím, že s lékařskou a sociální podporou svůj problém postupně vyřešíte a zase budete klidně spát. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam