Spolužák a jeho chování. Má poruchu osobnosti?

Dobrý den,jde o spolužáka. Když jsme spolu chodili do kurzu, tak jsem něco např. říkala o přestávce a on mi začal skákat do řeči a říkal:,,No to víš, že jo, no to říká každý". Nebo mi schválně chvíli držel papír na cvičení. Celkově se choval výstředně, předváděl se. Holky se dále např. bavily o menstruaci a jak to slyšel, pronesl:,,menstruující žena,, nebo jednou říkal, že je čestný muž. Spolužákům se zdál divný. Poslední den školy kvůli mně přišel sám do třídy, aby mě pozval ven, já jsem ho z pochybnosti odmítla. Uplynulo 2,5 roku a měli jsme sraz z kurzu. Bohuželjsem na sraz šla jen já, on a společná spolužačka. Šli jsme do hospody. Spolužák byl ale ke mně odtažitý. Bavili jsme se o studiu a práci. Najednou nám začal říkat, že kluk se chtěl s holkou vyspat, ale měl malé pér*. Vůbec jsem nechápala, že před holkami tohle říká. Potom jsme si chtěli objednat jídlo a spolužák si broukal :,,prca*, zprca*, já to tady prca*. Zase jsem to nechápala.Sraz v hospodě skončil a šli jsme spolu do metra. Řekla jsem mu, že mi klidně může napsat a můžeme si zahrát nějakou aktivitu s lidmi z našeho kurzu. Na to odpověděl stroze ,,Jo dobře,,. Neměla jsem z toho dobrý pocit, byl chladný. Žádná zpráva mi od něho ale nepřišla, tak jsem mu napsala sama, že mu přeji hezké vánoční svátky a jestli by se nechtěl vidět. Zprávu si zobrazil a nic neodpověděl. To jsem nechápala, jelikož při domlouvání srazu do hospody se mnou normálně mile komunikoval přes zprávy. Má spolužák (23) nějaký problém?
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podobně jako vy si myslím, že takové chování je zvláštní a může věst k řadě problémů v interakci s dalšími lidmi. Z informací které uvádíte nelze seriózně vyvodit, jaká je příčina tohoto chování. Chápu, že vám tato zvláštnost může vrtat hlavou, zároveň si myslím, že při takto sporadickém kontaktu s tím nic nenaděláte a příliš se vás to netýká. Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Těžko odpovědět na Vaši otázku. Snažila jste se spolužáka popsat, ale i odborník by ho musel více poznat. Zeptat se ho na mnoho doplňujících otázek. Sama za sebe bych v tom hned neviděla nějaký psychiatrický problém. Snad se může jednat o mladickou výstřednost. Možná ho něco trápí a toto je jeho obrana. Ale to samozřejmě jen hádám. Sama za sebe bych snažila s ním neztratit kontakt, být citlivá na jeho projevy. Přeji hezký den.


Zpět na seznam