Stabilita

Dobrý deň, mám problém nájsť v živote stabilitu. Mám problémy v rodine a to také ,že ešte žijem s rodičmi, ktorí sa neustále hádajú a mňa to stresuje.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, píšete o své situaci příliš málo na to, aby bylo možné poradit něco konkrétnějšího. Napadá mě, že můžete hledat inspiraci u lidí kolem sebe. Můžete zjišťovat, co komu pomáhá pro vytvoření pocitu stability a jak se vyrovnává (či vyrovnával) s nepříjemnými životními obdobími, z nichž není možné rychle uniknout. Přeji, ať se vám podaří najít, co hledáte.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Zjistit jak najít svou stabilitu v životě není snadné téma. Bylo by užitečné, kdybyste napsala i něco o Vás. Když jsem já hledala svoji stabilitu neboli vyrovnanost, tak jsem zjistila, že to nejde předepsat jako recept a člověk musí být vytrvalý a trpělivý sám se sebou, poněvadž to někdy potřebuje dost času na to, aby ji objevil. Často lidé hledají tuto jistotu stability mimo sebe, v okolí nebo ve vztahu. Přitom by člověk měl vlastně hledat sám v sobě a zeptat se sebe: „co bych potřeboval k stabilitě, kdy a jak se cítím vyrovnaný, co mi přináší vnitřní pohodu apod. Až to zjistí, tak pracovat na tom, jak si tuto pohodu udržet, pěstovat a pečovat o ni. Někomu přináší vnitřní klid např. zahloubání se do filozofie a cvičení jógy, popovídání si s někým může obohatit nebo se někoho blízkého zeptat, jak on vnímá stabilitu, co mu prospívá k tomuto pocitu. Jak jsme každý člověk jedinečný a individuální, tak to znamená pro každého něco jiného, něco sobě vlastního. Potom píšete o obtížné situaci doma. Víte, proč se hádají? Zkuste si s nimi o tom promluvit, jak nepříjemně to na Vás působí, možná najdete společně nějaké východisko z této situace. Nebo by stálo za úvahu, osamostatnit se, najít si vlastní bydlení, kde byste se mohl/-a cítit lépe bez stresu, pokud je to možné. Doufám, že jsem Vám byla aspoň trochu nápomocná. Přeji hodně štěstí a zdraví, držím Vám palce.


Zpět na seznam