stereotip

Dobrý den ,mám takový problém už léta jaký koli stereotipní zvuk poťukávání ,klepání klíči,klepání nohou a to i v hlučném prostředí kdy ostatní to nevnímají neslyší tak já ano ,a bud musím odejít nebo dotyčnou osobu poprosím at to nedělá jinak je mi zle jakoby až pocit na zvracení ,nebo jsemli zrovna v hovoru okamžitě mě to rozhodí začnu koktat a jsem absolutně nesoustředěná okamžitě zapomenu co jsem chtěla říci .Varuji se těmto situacím ale někdy je to obtěžující.Doma si ze mě dělají srandu že jsem blázen ,ale neprovokují mě .Jo ani já sama nevytvářím takové zvuky či pohyby vadí mi to i u mě ,muj syn když byl malý neměl ani autíčko na setrvačník to bych nedala ...Tak se chci optat jsem divná ? nebo potřebuji nějakou léčbu ? Děkuji za odpověď
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, plně souhlasím s odpovědí kolegyně - peer poradkyně níže. Pokud vám to co popisujete výrazněji komplikuje život, chcete to změnit i když vás to bude stát určité úsilí a navíc sama nevíte co s tím, je vhodné obrátit se na odborníka. Jestli potřebujete léčbu záleží především na vás a vašem rozhodnutí. (Obdobně bych přemýšlel například nad nepřiměřně velkým strachem z hadů nebo létání. Nemyslím že je nezbytné se léčit, pokud o to dotyčný nestojí, řadě lidí to život nijak znatelně nekomplikuje. Pokud se k tomu však odhodlají, přijde mi to jako smysluplný nápad.)
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, léčbu bych doporučila. Pokud Vás Vaše citlivost, nebo přecitlivělost na určité podněty obtěžuje, byla bych pro s tím něco dělat a to nejen kvůli Vám, ale i kvůli Vašemu okolí a Vašim nejbližším, kteří se Vám musí přizpůsobovat. Doporučuji svěřit se odborníkovi (psychiatr, psycholog, psychoterapeut). Věřím, že Vám může poradit druh terapie, která by pro Vás byla nejvhodnější – třeba psychoterapii, možná i farmakoterapii. Jinak každý jsme nějaký, každý z nás má nějakou slabost. Přeji Vám, abyste se cítila lépe.


Zpět na seznam