Úmrtí manžela

Dobrý den, před dvěma týdny mi zemřel manžel a já nevím co dál, beru neurol již delší dobu, protože byl několik let nemocný asi to bude trvat dlouho a ráda bych brala antidepresiva ale nevím jaká, děkuji
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v první řadě se omlouvám za pozdní odpověď v prázdninovém provozu. Dále bych ráda vyjádřila upřímnou soustrast nad Vaší ztrátou. Co se týče rady ve Vaší situaci podporuji plně odpověď naší peer poradkyně. Píšete, že užíváte neurol již delší dobu, nepíšete však, kdo Vám jej předepisuje, pokud obvodní lékař, pak bych Vám doporučila obrátit se na psychiatra, který má k dispozici širší paletu léčebných možností, aby se Vám mohlo ulevit. Pokud máte neurol od psychiatra, určitě je vhodné se na něj co nejdříve obrátit a Vaši situaci probrat, věřím, že společně najdete vhodnou medikaci případně navážete psychoterapeutickou spolupráci, aby se Vám mohlo co nejdříve udělat lépe. Přeji hodně štěstí a ať Vám je brzy lépe.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nejprve mi dovolte, abych Vám vyjádřila upřímnou soustrast. Když nám odejde blízký člověk, tak cítíme samozřejmě nejprve většinu času smutek, beznaděj a bezmoc, samotu. Chápu, že nyní nevíte co dál. Čas smutku u každého z nás trvá různě dlouho a stejně tak, se různě člověk snaží znova zapojit do života. Možná by mohlo pomoci, zaměřit se na činnosti, které Vás těší, nebo je něco, z čeho můžete pocítit radost. Vím, snadno se to říká, ale po čase zjistíte, že se Vám malé krůčky kupředu daří. Máte možnost si s někým popovídat, ať už o Vašich pocitech, ztrátě Vašeho manžela anebo vůbec jen tak si popovídat, přijít na jiné myšlenky? Někdy pomáhá už jen to, že víme, že nejsme sami. Ohledně antidepresiv bych se na Vašem místě obrátila na odborníka, lékaře, který by Vám mohl poradit. Případně by mohla pomoct i psychoterapie na nějakou dobu, kde byste mohla získat podporu od psychologa či psycholožky v obtížné životní situaci. Držím Vám palce a přeji, ať je lépe.


Zpět na seznam