Úzkost

Dobrý den, je mi 20let a už tak 2 roky mě trápí pocity co prožívám. Nedokážu si je pořádně vysvětlit. Prožívám pocit úzkosti, strachu a totální prázdnoty chce se mi křičet, chce se mi brečet a o různé věci ztrácím zajem. Jsem si vědoma toho, že jsou lide s většími problémy, ale začíná mě to omezovat v sociálním i osobním životě, jelikož se to někdy dostane tak daleko, že i běžné věci jsou namáhavé. Všechno pro mě ztrácí smysl, nedokážu se soustředit ve škole a bývam i hodně imluzivni. Dokonce jsem se objednala k psychologovi, ale nevím jestli ho akorát nebudu otravovat maličkostmi. Děkuji za odpověď a doufám, že můj dotaz není zbytečný.
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, že někdo vyhledá psychologickou pomoc z důvodů které uvádíte (tj. nedokážete si sama pomoci, původu potíží nerozumíte, komplikují vám život) považuji za zcela adekvátní. V situaci, kdy se vaše potíže dále prohlubují nebo rozvíjí, mi přijde konzultace s odborníkem o to zásadnější, že psychické obtíže, které netrvají příliš dlouhou dobu se obvykle řeší snáze a s lepším efektem. Součástí řešení pravděpodobně budou opakované psychoterapeutické konzultace. Přeji ať se vám podaří najít pomoc která vám bude vyhovovat a doufám že se vám bude dařit lépe.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Pocity a stavy, které popisujete, znám na vlastní kůži také. A nepřipadá mi ani trochu "zbytečné", že máte chuť o tom hovořit s odborníkem. Popisujete stavy, které zásadním způsobem ovlivňují Vaše fungování a hlavně zřejmě snižují kvalitu Vašeho života. Pokud člověk ztrácí zájem o věci a aktivity, pokud ztrácí radost a chuť do života, je to signál, že se něco děje a že si duše říká o pozornost a péči. Alespoň já to tak z vlastní zkušenosti znám. Sama jsem s oslovením odborníků dlouhou dobu váhala. A dnes, když se ohlížím zpět, uvědomuji si, že to nebylo dobře. Je skvělé, že děláte první kroky proto, aby se Vám žilo lépe. Držím Vám palce a přeji, ať Vám rozhovory s psychologem co nejvíce pomáhají.


Zpět na seznam