Voľný čas

Dobrý deň,stále neviem zistiť čo ma baví a čo by som rád robil vo voľnom čase. Neviete mi dať nejaké tipy alebo ma nasmerovať čo robiť? Ďakujem.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je škoda, že je Váš dotaz tak krátký a neobsahuje informace o Vás, jelikož Vám takto nedokáži dát jinou než obecnou odpověď. V dnešní době mnoha dostupných možností a informací lze buď namátkou zkoušet, co Vás zaujme, nebo se přidat k přátelům, kteří se nějaké volnočasové aktivitě věnují a zjišťovat, co by Vás bavilo. Pokud je pro Vás obecně těžké nalézt zálibu v čemkoliv, a rád byste to změnil/a či porozuměl/a tomu, proč to tak je, pak bych doporučila kontaktovat psychologa, psychoterapeuta, a v dlouhodobější terapii toto prozkoumat. Držím palce, ať najdete, co vás bude bavit.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, podobné problémy, jako Vy jsem zažívala v obdobích depresí. Nic mě nezajímalo, nebavilo a byla jsem z toho nešťastná. Koníčky, které jsem měla před začátkem onemocnění, mi najednou nic neříkaly. Připadala jsem si jako „prázdná nádoba“, jako nikdo. Jednou mi kamarádka řekla, že v prázdnotě je velká síla, že se s ní dá pracovat a postupně, smysluplně ji zaplňovat. Prvním a asi nejobtížnějších krokem pro mě bylo vytvořit si pozitivní vizi, o tom, čeho bych chtěla dosáhnout, jaká bych chtěla být, aby mě to naplňovalo a dávalo smysl. Na to jsem hodně myslela a věřila, že to půjde. Nešlo to hned, ale postupně se můj stav zlepšoval a nacházela jsem nové i staronové zájmy, věci, které mě zase bavily. Věřím, že se Vám také podaří zjistit, co baví Vás a moc Vám držím palce.


Zpět na seznam