Vybusny pritel

Dobrý den, je mi 25let, ziji s přítelem 31 let. Nás vztah trvá 3,5 roku a máme společně dcerku 2 roky. Můj problém je takový že můj přítel je dost výbušný a agresivní . Chce mě učit k poslušnosti aspoň on to tak vždy říká.  Pokud ho neposloucham jak on chce , ať je to jakkákoliv hloupost tak mi dává tresty . Když s ním jeden den nemám sex je schopný mi večer nadavat a řvát po mě třeba 2 hodiny a budit tim i dcerku. Jednou za čas mě i fyzicky za to napadne když už je naštvaný hodně.    Psychicky mě ničí. Jak jsem ženská k ničemu,  jak z něj tahám jen peníze, že nic neumím a moje rodina je též k ničemu.  Máme spolu dceru a mám strach od něj odejít,  mám strach že to sama finančně nezvládnu .  
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho co píšete se mi zdá, že i přes velmi nevýhodnou pozici kterou máte, začínáte přemýšlet o tom, že si nechcete takové chování nechat líbit. A to považuji za skvělý první krok. Fyzické i psychické násilí (např. ponižování, manipulace) mívá negativní dopady nejen na jeho přímé oběti - tedy vás, ale i na děti, které v takovém prostředí musí žít. Nevím, zda je ve vašem okolí někdo, kdo by vás mohl podpořit, nebo vám byl schopný pomoci i po praktické stránce. Kromě toho existuje řada organizací, které se zaměřují na pomoc obětem domácího násilí, kromě těch které uvádí kolegyně, jsou to např. Dona a Rosa. Pomocí mohou být informace (přečtěte si jejich webové stránky), poradanství a podpora přes telefon či email, možnost osobní schůzky, právní pomoc, pomoc s naplánováním odchodu a se zajištěním azylového bydlení atd. Bezpochyby vám dokáží i poradit, jakým způsobem a v jaké výši je možné zařídit finanční podporu ve vaší situaci. Držím vám palce a přeji, abyste vy i vaše dcerka trávily příští Vánoce v příznivějších podmínkách.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Nacházíte se ve složité životní situaci a jsme rádi, že jste se obrátila na naši poradnu. Ve Vašem dotazu několikrát zaznívá téma strachu. Žijete v neustálém stresu kvůli svému výbušnému příteli a dokonce zažíváte i domácí násilí. Jsou možnosti, jak se spolu s dcerou z této krize dostat. Neváhejte se obrátit na Bílý kruh bezpečí (tel. 116 006), což je telefonická linka pro oběti domácího násilí, nebo na Rodičovskou linku bezpečí (tel. 606 021 021). Obě linky nabízí své služby zdarma. Získáte všechny potřebné informace a podporu k tomu, abyste dokázala svoji situaci řešit. Přeji Vám vše dobré, opatrujte se!


Zpět na seznam