Žádné sebevědomí

Dobrý den, mám takový problém se sebevědomím a vůbec s láskou k sobě. Když už si začnu věřit uvidím mnohem hezčí holky a je to znovu dole. Vždycky mě to dostane na dno a mám deprese. Nejhorší je, když se o mně snaží kluk a já ho jen odmítnu jen kvůli tomu, že mám pocity, že má na lepší. Už mě to depta a mám i deprese z toho, že pořád nemám kluka i když všechny moje kamarádky ho mají. Jsem z toho dost deznadejna. Dost se I za svůj vzhled nenávidím. Předem děkuji za odpověď. A
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, k odpovědi naší peerporadkyně je těžké něco podstatného dodat. Snad jen praktické tipy. Protože je opravdu obtížné měnit takové obtíže bez vnější podpory, bylo by vhodné ji najít. Pokud nemáte ve svém okolí člověka, kterému se můžete svěřit, můžete se obrátit na školního psychologa nebo telefonní Linku bezpečí. Věřím, že se vám postupně podaří najít řadu věcí, za které se můžete oceňovat a mít se ráda. Držím palce!
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Potíže se sebevědomím a s vlastním vzhledem jsou mi důvěrně známé. Nikdy jsem si moc nevěřila, v kontaktu s druhými lidmi jsem byla velmi nejistá a vedlo mě to k poměrně velké izolaci. Když přemýšlím, co mi pomohlo, byla to nejspíš kombinace několika věcí. Pomohlo mi, že jsem měla možnost se ve vztazích s druhými lidmi postupně ujišťovat o tom, že jsem pro ně "dost dobrá", že mají o mě zájem a vidí moje kladné stránky víc než já. Pomohlo mi, že jsem vyhledala odbornou pomoc formou psychoterapie a o svých pocitech jsem tam měla možnost opakovaně a do hloubky hovořit. A nakonec mi pomohlo i to, že jak jsem stárla, měnil se i můj vztah k sobě i k mému okolí. Je to jiné když je člověku dvacet a jiné, když je mu třeba třicet a víc. Člověk se postupně tak nějak usadí v sobě samém a přestane tak přehnaně řešit, jak jej druzí lidé vidí a co si o něm myslí, což je velká úleva. Pokud vás vaše potíže se sebevědomím opravdu výrazně omezují, z vlastní zkušenosti mohu psychoterapii doporučit jako cestu ke zlepšení. Držím vám palce a přeji hodně sil.


Zpět na seznam