Zdravím,

ani nevím proč vás obtěžuji. Člověk brouzdá ale není stále nic coby mě držolo při životě, jen kvanta rad o sebelásce apod.. A tak najde psychologa ..respektive jednu radu zdarma, to jsme opravdu vyhráli. Jsem člověk bez peněz jinak bych si nějakého člověka zaplatil, občas se hodí ..a to právě dnes. Přebývají ve mě návaly emocí, nechut ze života a následně mi je vše ukradené. Občas potřebuji pár řádek, jindy se mi zdá že zabalit život je cestou nejsnazší. Dnes tu jsem pro pár řádek jak jsem psal, bude to jednou opět milé mít tam někde kontakt a ne povrchnost. Mít tam někde oporu a ne apatie. Děkuji a pardon. Musel jsem se opět někde vypsat. Nečekám nic, jen tu větu či pár řádků ...pokud mohu ještě něco požadovat, pokud mohu něco mít ...alespon na chvíli opět klidem složit hlavu bezesnou a ztracenou.
Avatar

Jana Rašková Ottová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rozumím Vašemu psaní tak, že nehledáte radu na konkrétní otázku, ale sdílíte s námi pocity nechuti do života, a také možná jakousi psychickou nepohodu, kterou naznačujete. Mrzí mne, že se necítíte dobře, vnímám, že píšete, že Vás napadá zabalit život a také, že to není asi poprvé, co se potřebujete "vypsat". Každý z nás někdy v životě zažíváme více či méně naročné chvíle, více či méně provázené silnými emocemi, anebo pokleslou náladou, melancholií či apatií. Důležité je, že je do velké míry v našich rukách, jak se sebou v takové chvíli naložíme. Vaše psaní sem k nám do poradny naznačuje, že by pro Vás mohl být přínosný kontakt, setkání s někým, kdo by Vás empaticky vyslechl, podpořil. Nemusí to být jen psycholog, ale jak uvádí i naše peer poradkyně, nějaká Vám blízká osoba, ke komu máte důvěru a s kým by bylo možné do takové hloubky pohovořit. Nemusí Vás odradit, když takový rozhovor povedete třeba poprvé, může to být pro obě strany obohacující a sbližující. Co se týče mžností psychologa, můžete se poohlédnout po psychologovi, který má smlouvu s Vaší pojišťovnou (tudíž sezení s ním budete mít hrazená). Díky přechodu mnoha psychologů do online prostředí se nemusíte vázat pouze na místo Vašeho bydliště. Další možnost je, pokud se nebudete cítit dobře a budete se cítit ohrožený svými myšlenkami, můžete se obrítit na krizové centrum ve Vašem okolí anebo na některou z krizových linek (linka důvěry). Přeji Vám hodně štěstí a ať se brzy cítíte lépe.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z vašeho dotazu je cítit, že hodně přemýšlíte o svém životě a máte potřebu své myšlenky s někým sdílet. Mezi řádky naznačujete, že se vám nedaří úplně dobře. A zároveň vás trápí, že většina profesionální psychologické pomoci je placená a je to něco, co si nemůžete dovolit. Samozřejmě nevím, kde žijete a nakolik je v místě vašeho bydliště hustá síť psychologické podpory. Chci vás ale ujistit, že spousta psychologů také pracuje na pojišťovny a u těchto odborníků mohou hledat pomoc i lidé, kteří nemají peněz nazbyt. Já sama už několik let navštěvuji psychoterapii, která je plně hrazená pojišťovnou. Na internetu lze dohledat seznam psychologů, kteří působí ve vašem regionu. Zároveň by každý z nich měl uvést, jakou formou je jejich práce financovaná. Z dotazu je cítit, že vám chybí někdo, kdo by vám doopravdy naslouchal a věnoval vám svůj čas. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, zda by někdo takový nebyl v okruhu vaší rodiny, pracovních kolegů či přátel. Ne vše je třeba řešit přes "odborníky". Někdy stačí udělat vstřícný krok k někomu, kdo je poblíž.. Upřímně vám přeji jen vše dobré.


Zpět na seznam