Zmatek ve svých citech

Dobrý den, zhruba před půlrokem jsme se s mým býválým přítelem rozešli. Byla to pro mě neskutečná rána a stále s tím asi nejsem úplně vyrovnaná, i když to na sobě nenechávám znát. Mám ale takovej problém, nedokážu se otevřít co se týče lásky. Nic k nikomu necítím a to i před fyzický kontakt. Dříve, ještě úplně před začátkem mého bývalýho vztahu jsem vždy něco cítila. Zamilovaná jsem hned samozřejmě nebyla, každopádně nějaký to vzrušení či jak to říct. Nějak se ve svých citech nevyznám a bojím se, že to již nikdy nebude takový jaký to bylo. Děkuji za odpověď :)
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, po skončení partnerského vztahu, tím spíše pokud bylo bolestivé, potřebuje většina lidí čas na zpracování prožitků a psychické ukončení vztahu. Délka této doby se může značně lišit. Nepovažuji za příliš vyjímečné, pokud nemá člověk kapacitu na navázání nového vztahu až 1 rok. V tuto chvíli je zcela na vašem rozhodnutí, zda se rozhodnete vyhledt odbornou pomoc, využijete podpory a sdílení svých prožitků s vašimi blízkými, nebo to ponecháte přirozenému vývoji. Avšak pokud by se vaše chuť k navazování vztahů postupně nezvětšovala, pokud vám vyrovnávání se s rozchodem komplikuje běžný život (práci, kamarádské vztahy, koníčky), nebo by to trvalo déle než zmiňovaný rok, považoval bych za vhodné, abyste psychoterapii vyhledala . Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si, že se obracíte na naši poradnu. Je asi samozřejmé, když řeknu, že vztahy jsou často složité. Někdy na nás i nevědomky velice působí a my si nemůžeme poručit. Zažila jsem rozchod, který přestože byl poklidný a obě strany souhlasily, ve mně dlouho dozníval. Bylo by to jistě i zajímavé téma do terapie. Ale já spíše dávám přednost důvěrnému rozhovoru s mojí dobrou kamarádkou. Nějakou dobu jsem měla pocit, že už se nedokážu znovu otevřít vztahu. Ale chtělo to počkat na tu pravou osobu, která ve mně city opět vyvolala. Když vezmu své vztahy obecně (i přátelské), zažila jsem pomalá odloučení i nenadálá setkání. Ale tak to má asi v životě být. Tím chci naznačit, že není všechno definitivní a určitě neztrácejte naději. Hezký den.


Zpět na seznam