Změny nálad

Dobrý den Měla bych dotaz na své změny nálad. Začala bych tím, s rodinou nemám dobré vztahy. S jediným otcem tak “nějak” vycházím. Nemám žádnou podporu od rodiny. Před nějakou dobou jsem ukončila i půlroční vztah ze kterého jsem byla hodně špatná a z niceho nic mě to přešlo. Celkove mě trápí , ze si přijdu na vše sama, žádná podpora od nikoho. Často se mi stává, ze se mám skvěle , všechno je super a přijdu si hodne sebevědomá a pak přijde někdy ten den, když mi je úplně na nic. Utápím se v myšlenkách, své problémy na které myslím, mám stav ze si přijdu úplně zbytečná, a pak naopak ze mám nízký sebevědomí. V takovéhle náladě nejsem schopna ničeho, nemám naladu na nikoho a jsem spíše zalezlá doma. Tyhle stavy na mě prijdou úplně z ničeho nic. A pak mi je třeba druhy den úplně normálně. Nemám to takhle často, ale je to hrůza. Chtěla bych se tedy poradit s tím
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, považuji za pravděpodobné, že poklesy nálady souvisí s pocitem, že jste na vše sama. Principielním řešením tedy je budovat si síť podporujících sociálních vztahů, naplňujících aktivit atd. Neuvádíte příliš podrobností a proto není zřejmé, co vám v tom brání. Zda je to např. komplikované ekonomickou a právní závislostí na rodině v době dospívání, zda vám činí potíže vytváření či udržování vztahů atd. Důležité mi přijde, abyste se svým prožíváním a problémy nezůstávala sama. Pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo vám může být oporou, nebo taková podpora nedostačuje, můžete využít podporu odbornou - psychoterapii. Přeji, ať se vám daří.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Je mi líto, že ve svém nejbližším okolí nenalézáte podporu. Z toho, co popisujete vyplývá, že Vás trápí velké propady nálad a na to všechno jste sama. Věřím, že to musí být hodně těžké, zvláště pokud Vás opouští sebevědomí a připadáte si zbytečná. Je dobré, že hledáte z této situace východisko a tento dotaz je prvním krokem, kterým se vydáváte správným směrem. Můžete využít pomoci odborníků a zde bych Vám doporučila vybrat si některý z kontaktů a vyhledat pomoc ve Vašem okolí: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Pokud máte nějakou kamarádku, zkuste se jí svěřit. Je možné, že tolik potřebnou podporu naleznete právě u ní, což by byla ta nejrychlejší a nejefektivnější pomoc ve Vaší současné situaci. Také je možné vyhledat v místě bydliště tzv. svépomocnou skupinu, kde si lidé navzájem dodávají podporu a mohou se svěřit se svými potížemi. S vyhledáním mohou pomoci právě ony "užitečné odkazy". Přeji vše dobré!


Zpět na seznam