Zneužívání

Dobrý den, od mala jsem byla zneužívána starším bratrem. Řekla jsem o tom jen svému manželovi. Nikdy mě nenapadlo to nějak řešit, ale vím, že musím začít. Je to čím dál horší. Nevím, na koho se obrátit. Nemůžu si dovolit psychologa. Můj dotaz tedy zní - Kam mám jít, kam zavolat? Děkuji
Avatar

Michael Kostka

Odpověď odborníka:
Dobrý den, mrzí mě že jste takové věci zažívala, mám však radost z toho, že hledáte způsoby, jak pokročit v řešení tohoto traumatu dál. Seznam psychologů, jejichž péče je hrazena z veřejných zdrojů, můžete žádat na své zdravotní pojišťovně. Další kontakty můžete zjistit v organizacích které se na pomoc v této oblasti zaměřují, případně i dotazem na obdobná zařízení ve vašem regionu – např. v psychiatrické ambulanci, v psychologické poradně, nebo na lince důvěry. Přeji, ať se vám podaří najít vhodnou péči a žít zas o další kus spokojeněji.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Předně bych ráda vyjádřila velkou soustrast s tím, co vše jste musela tehdy i za ta léta potom vytrpět. Neumím si představit, jaké je s něčím takovým žít. Je mi to moc líto a považuji za nesmírně důležité, aby se vám dostalo odborné pomoci a podpory. Dostupnost psychologické i psychiatrické péče se vždy odvíjí od toho, v jaké lokalitě žijete. Někde (zejména ve větších městech) je nabídka pomoci větší, jinde mizivá. Někteří psychologové či psychoterapeuti pracují i na pojišťovnu a jejich pomoc si nemusíte hradit. Já sama navštěvuji psychologa, který je hrazený pojišťovnou a rozhovory s ním jsou pro mě zdrojem velké úlevy. Nejvíce informací asi člověk najde na internetu a nebo se lze poptat u někoho z vašich ošetřujících lékařů. Přeji vám hodně sil a brzké nalezení odpovídající pomoci.


Zpět na seznam