DenCi

Dobry den mam deprese minuli ro mi pani doktorka psichiatr napsal praky na stresi deprese napsal mi neuto 0.25 a ktomu mi dala zoloft 0.50 ale řekla mi ze mam prát zoloft 1 dene rano. Ja ho vzala ale nic me nezajimo k sedela jsem u stolu a hrala jsi z provaskem běžní domaci práce mně nezajímají tak jsem je vsadila po tijdenu a začala brat neurol kterej sem mela brat jenom pri zachvatech uz jsem ho brala rok a ted sem na mesic prestala a je mi hur. Co mam ted udelat nespim nevim na koho se obratit dekuji c.
Avatar

Petr Sturma

Odpověď odborníka:
Dobrý den. Váš dotaz měl v rámci naší poradny mířit asi lépe na kolegu psychiatra, nicméně pochopil jsem, že se jednak necítíte dobře a také to, že Vám nevyhovuje medikace, kterou máte předepsanou. Pak je rozhodně nejrozumnějším řešením zajít za psychiatrem, ať už za Vaším stávajícím, nebo můžete zajít k jinému lékaři, pokud jste se stávajícím lékařem nebyla spokojena. Dlouhodobé užívání Neurolu vede k závislosti, jako ostatně dlouhodobé užívání všech benzodiazepinů, takže Váš stav může být ovlivněn i tím, že jste Neurol po dlouhodobém užívání vysadila. Každopádně bych Vám doporučil navštívit lékaře. Přeji Vám, abyste se co nejdříve cítila lépe.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Medikaci, kterou uvádíte, z vlastní zkušenosti neznám. Ale určitě je důležité ji brát podle pokynů Vašeho ošetřujícího lékaře. Bohužel obecně se dá o psychiatrických lécích říci, že mohou mít nežádoucí účinky, které se mohou projevovat například apatií, nechutí do činnosti, únavou. Při vysazení k tomu může docházet také. Pro tělo je to veliká změna. Sama bych se snažila zkontaktovat lékaře, třeba i toho, u kterého jste byla před rokem a situaci s ním probrala. Prošla s ním nežádoucí účinky, omezení, která s medikací přichází. A společně s ním naplánovala další postup. Přeji hezký den.


Zpět na seznam