Informace

Dobry den, Maminka se leci jiz 30 let se schizofrenii. Momentalne je umistena v domove, kde je jedinym pacientem stimhle onemocnenim. Jelikoz nejsou prizspusobeny podminkam pro dusevne nemocne. A maminku po 3letech pece, doporucili umistit jinam. Hledam domov pro schizofreniky v Usteckem kraji. Muzete mi prosim poradit, zaslat seznam mist, kde je moznost umisteni. Dekuji.
Avatar

Petr Sturma

Odpověď odborníka:
Dobrý den. Situace, kdy je člověk se schizofrenií jako jediný v zařízení, které je jinak určeno například lidem s mentálním postižením, není bohužel úplně neobvyklá. Pobytových sociálních služeb určených lidem se schizofrenií je v ČR poměrně málo a poptávka po nic značně převyšuje jejich kapacitu. Typická pobytová služby pro osoby s duševním onemocněním je služba chráněného bydlení. Poskytovatelů těchto služeb je celá řada. Zkuste se podívat do adresáře služeb zde: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/ Případně se obraťte na služby pro duševně nemocné ve Vašem kraji - měli by být schopni Vám poradit konkrétní řešení. Těchto poskytovatelů je v Ústeckém kraji několik. Přeji Vám i Vaší matce, abyste nalezli vhodné místo, kde by mohla Vaše matka žít.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si, že se obracíte na naši poradnu. Bohužel Váš dotaz je na mě příliš specifický. V těchto vodách se moc neorientuji. Ale sama za sebe bych se pokusila kontaktovat Fokus Labe. Tam by snad o vhodných domovech mohli vědět více. Přeji hezký den.


Zpět na seznam