Invalidní důchod-potvrzení o studiu

Dobrý den, Je mi 20 a požádala jsem si o invalidní důchod a kvůli tomu, že jsem zatím nikdy nepracovala musím předložit potvrzení o studiu. S maturitním vysvědčením si nelámu hlavu ale přerušila jsem studium na VOŠ v prvním semestru a nevím jak si zažádat o potvrzení o studiu zpětně, jediné co mám zrovna je rozhodnutí o přerušení. Jde toto použít jako důkaz školní docházky?
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, určitě si můžete zažádat o potvrzení délky studia na studijním oddělení dané VOŠ - pohledejte kontakty na webu. Zřejmě budete následně potřebovat doložit i délku registrace na ÚP (pokud jste byla registrovaná). Přeji příjemný den. LV
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S vyřizováním invalidního důchodu nemám osobní zkušenost. Ale jak už odpověděl můj kolega v poradně - je důležité doložit vše, co doložit můžete. Studijní oddělení každé školy vám příslušné potvrzení vydá. A pokud by vám ještě cokoli chybělo, jistě na to budete příslušným úřadem upozorněna. Získání invalidního důchodu je skvělý způsob, jak se alespoň částečně finančně zabezpečit. Zároveň bych vám moc přála - i vzhledem k vašemu věku - abyste našla nějaké uplatnění, které by vám dělalo radost a dále vás rozvíjelo. Držím vám palce a přeji jen vše dobré!


Zpět na seznam